Tag: shënon

Shkëlqen Martinez, Inter e shkatërron Crotonen

03/01/2021

Interi shënon fitore të thellë ndaj Crotones. Lautaro Martinez ka realizuar “hat-trick”, ndërsa Interi ka shënuar fitore të thellë 6:2, sot në shtëpi ndaj Crotones, ... Read More

Messi shënon gol të jashtëzakonshëm, ia kushton Maradonës

29/11/2020

Messi shënon gol të jashtëzakonshëm dhe ia kushton Maradonës. Barcelona e ka rritur në 4:0 epërsinë kundër Osasunës, në një ndeshje të La Ligës, e ... Read More

Suarez tregon se a do të festojë nëse do t’i shënojë Barcelonës

07/11/2020

A do të festojë nëse i shënon Barcelonës? Tregon Suarez. Suarez mezi pret përballjen me Barcelonën, thotë se s’do të festojë. Luis Suarez, gjatë verës ... Read More

Kaltrina Selimi shënon daljen e parë publike, pas ndarjes nga jeta të nënës

06/11/2020

Pas ndarjes nga jeta të nënës, Kaltrina Selimi shënon daljen e parë publike. Kaltrina Selimi është shkëputur nga skena muzikore pas vdekjes së nënë saj. ... Read More

Khabib fiton me nokdaun, kampion i padiskutueshëm

24/10/2020

Khabib Nurmagomedov shënon fitoren e tij të 29-të. Ylli rus i UFC, Nurmagomedov, ka arritur të regjistrojë një tjetër fitore në rekordin e tij në ... Read More

Arilena Ara vazhdon të ngjisë shkallët e suksesit, bëhet pjesë e “Vogue Italia” dhe “Milan Fashion Week”

24/09/2020

Këngëtarja e njohur Arilena Ara po shënon një tjetër arritje në karrierën e saj, duke u bërë pjesë e botës së modës. Së fundmi ajo ... Read More

Nuk ua merr mendja kurrë se si u krijua sallata ruse

30/12/2019

Viti 2020 shënon 157 vjetorin e krijimit të recetës popullore të Olivierit, e cilësuar dhe e njohur në të gjithë botën si “sallata ruse”.Të kesh ... Read More

Dita e Binjakëve shënohet sot në Kosovë

04/08/2019

Katër gushti është dita e cila në gjithë botën shënon Ditën e Binjakëve. Këtë ditë që nga viti 1976 në gjithë botën organizohen aktivitete të ... Read More

Përse duhet të flemë?

23/06/2019

Solstici i verës shënon ditën më të gjatë të vitit në hemisferën veriore të globit. Kjo nënkupton edhe natën më të shkurtër të vitit. Sa ... Read More

Gjakova shënon Ditën e Dëshmorëve

17/05/2019

Gjakova sot shënon Ditën e Dëshmorëve si dhe 20-vjetorin e çlirimit të fshatit Shqiponjë. Me këtë rast, sot do të nderohen të gjithë të rënët ... Read More

Apostolova thotë se liberalizimi do të ndodh një ditë

09/05/2019

Kosova sot po shënon Ditën e Evropës, ani pse ende vazhdon të jetë vendi i vetëm në rajon pa liberalizim të vizave. Sot kur po ... Read More

PSD-ja në një vjetorin e themelimit të saj: Ishte vit i krizave qeveritare e i ngërçeve parlamentare

08/05/2019

Partia Socialdemokrate (PSD), të enjten në Ditën e Evropës, shënon një vjetorin e themelimit të saj. Nënkryetari i PSD-së, Dukagjin Gorani, në një konferencë për ... Read More