Tag: shënoi

Shaqiri vishet me logon e UÇK-së gjatë intervistës pas fitores ndaj Irlandës Veriore

10/10/2021

Zvicra shënoi fitore në shtëpi ndaj Irlandës Veriore me rezultat 2 – 0. Në këtë ndeshje, Xherdan Shaqiri ishte kapiten, pavarësisht që nuk shënoi, zhvilloi ... Read More

Barcelona nuk po mund ta harroj Messin, befason me veprimin e fundit

10/09/2021

Lionel Messi shënoi golin e tij të 79-të ndërkombëtar të enjten në mbrëmje për të thyer rekordin e golave për meshkuj në Amerikën e Jugut ... Read More

Thyhet rekordi i Peles nga Messi

10/09/2021

Messi thyen rekordin e Peles. Lionel Messi shënoi golin e tij të 79-të ndërkombëtar të enjten në mbrëmje për të thyer rekordin e golave për ... Read More

Jashtëtokësori Haaland, ende pa filluar mirë sezoni – shpërthen në gola

15/08/2021

Jashtëtokësori Haaland, ende pa filluar mirë sezoni shënoi 5 gola e 3 asiste. Ku më herët e ku më vonë, kampionatet futbollistike tanimë kanë filluar. ... Read More

Xhaka pas golit ndaj Chelseas: Është ndjenjë e mirë të jesh në shtëpi

01/08/2021

Granit Xhaka ka reaguar pas golit të shënuar ndaj Chelseas. Shqiptari shënoi me kokë në miqësoren ndaj Chelseas, por “Blutë” në fund dolën triumfues. Xhaka ... Read More

Ndërron jetë në moshën 20-vjeçare reperi i njohur

01/06/2021

Reperi nga Texas, Lil Loaded, i cili shënoi sukses të madh me këngën “6locc 6a6y” në 2019, ka ndërruar jetë në moshën 20 vjeçare. Reperi, ... Read More

Nuk përmbahet Suarez – thumbon keq Barcelonën

22/05/2021

Luis Suarez është shfaqur tejet emocional pas triumfit në La Liga. Suarez shënoi golin e fitores ndaj Real Valladolid ku më pas “Los Colchoneros” u ... Read More

Statistikat e forta të Messit, 12 sezone radhazi me 25+ gola të shënuar

23/04/2021

Statistikat e MESSIT Leo Messi shënoi edhe dy gola të tjerë kundër Getafes dhe arriti kuotën e 25 golave në LaLiga, duke barazuar shifrën me ... Read More

Leao bëhet pjesë e historisë në Serie A

21/12/2020

Milani shënoi golin më të shpejtë në historinë e Serie A. Milani mundi Sassuolon me rezultatin 2-1 në ndeshjen që shënoi golin më të hershëm ... Read More

Ndodh e papritura në La Liga, lojtari luan me telefon në xhep për 7 minuta

20/12/2020

Mbrojtësi luan me telefon në xhep për 7 minuta. Athletic Bilbao shënoi dy gola në minutat e fundit dhe mori tre pikët pas fitores 2-0 ... Read More

Dridhet Juventusi, lëndohet Ronaldo

08/11/2020

Ronaldo është lënduar në takimin ndaj Lazios. Edhe pse shënoi gol sot ndaj Lazios në barazimin në 1:1 në takimin e xhiros së Shtatë në ... Read More

Infektohet me COVID në Kosovë futbollisti i Greqisë që shënoi golin

08/09/2020

Dy ditë pasi luajti në Prishtinë dhe i shënoi gol Kosovës, sulmuesi grek Dimitrios Limnios është infektuar me COVID-19.Ai ka rezultuar pozitiv me COVID-19 sot ... Read More