Tag: shembull

Të dashuruar si ‘Romeo e Zhulieta’, Learta e Kushtrimi postojnë këtë imazh të ëmbël

14/09/2021

Learta dhe Kushtrimi janë një qiftë për tu marrë shembull nga të gjithë, ata kanë ndërtuar një raport bashkëshortorë të ciliin duhet pasur lakmi e ... Read More

Ish futbollisti i Juventusit, sot mban dy puna për të mbajtur familjen

06/01/2020

13:44 | 6 Janar 2020 13:44 | 6 Janar 2020 Fabian O’Neill është shembull i keq për menaxhim të parave. Fabian O’Neill gjatë karrierës si ... Read More

Më thuaj sa kilogramë je, të të them sa proteina duhet të konsumosh

20/11/2019

Duhet të llogarisni se në ditë duhet të konsumoni aq proteina sa e keni peshën. Për shembull, nëse jeni 50 kg, atëherë duhet të merrni ... Read More

Mënyra më e mirë për t’i larguar puçrrat nga shpina

25/09/2019

Vendi ku shfaqen aknet është i pari që përcakton trajtimin e tyre, për shembull nëse ju shfaqen akne në fytyrë, kremi pudër është mënyra më ... Read More

7 vese të çuditshme të CEO-ve të suksesshëm

01/09/2019

Njerëzit prej shumë vitesh analizojnë sjelljet e CEO-ve, si për shembull çfarë ore shkojnë të flenë, apo çfarë librash ka në raftin e tyre, me ... Read More

8 mënyra për të mbajtur minjt larg shtëpisë pa përdorimin e helmeve apo kurtheve

05/08/2019

Këto kafshë përfaqësojnë një shembull të shkëlqyer të “mysafirëve të paftuar shtëpiak”. Ata mund të dëmtojnë rrobat, telat apo muret.Por, pjesa më e keqe për ... Read More

Harrojini ndërhyrjet, këto janë përbërësit e vetëm që trashin vetullat për 2 javë

02/07/2019

Në qoftë se do të ktheheshim pas në kohë, për shembull diku në fillim të viteve ‘2000, nuk mund të mos kujtojmë një nga tendencat ... Read More

Sa i vjetër është “Njeriu në Hënë”?

24/06/2019

Modeli në formë fytyre me dritë dhe errësirë në Hënën e plotë është një shembull klasik i pareidolias, ku mendjet tona krijojnë objekte të njohura ... Read More

Facebook ndërmerr një vendim për llogaritë e personave që ndërrojnë jetë

16/04/2019

Shpesh ka ndodhur që të merrni njoftime në Facebook, si për shembull për ditëlindje, për personat që tashmë kanë vdekur. Për të parandaluar që gjëra ... Read More

Han: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, shembull për rajonin

13/04/2019

S A 2019-04-13T15:13:29+02:00 Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e ... Read More

Në Uashington u debatua për lëvizjet për pavarësi: A është Kosova një histori suksesi?

08/04/2019

Kosova është një shembull suksesi, megjithëse ende jo i plotë, i lëvizjeve për pavarësi. Kështu u tha në një diskutim në Qendrën për Studime Strategjike ... Read More

Edmond Smajli nga Kosova, pilot në SHBA

28/02/2019

Shqiptarët vazhdojnë të jenë të suksesshëm në vendet ku studiojnë, punojnë dhe jetojnë. Ata janë shembull edhe të integrimit, por edhe punës së suksesshme. Njëri ... Read More