Tag: Shala

Besa Gashi, ndahet përfundimisht nga bashkëshorti

23/01/2021

Vetëm një javë pasi u raportua se “Miss Kosova 2013”, Mirjeta Shala, i dha fund martesës së saj, vjen lajmi se edhe një tjetër ish-miss ... Read More

E la këndimin për shkak të fes, këngëtari i njohuri i rikthehet sërish muzikës, tregon a është haram

15/11/2020

Ferki Shala, zbulon se së shpejti do të rikthehet në muzikë. “Jam duke e bërë një përgatitje, nja 15 apo 20 këngë të vjetra qytetare ... Read More

Rezulton pozitiv me COVID-19 ish-opinionisti i ‘Big Brother’

11/08/2020

Ish-opinionisti i ‘Big Brother’ Basri Shala ka rezultuar pozitiv me COVID-19.  Lajmin e ka bërë me dije, vetë ish-opinionisti me anë të një postimi në ... Read More

Klodiana Shala single për shkak të tradhtive, tregon si reagoi kur i zbuloi: Unë vdes që i dashuri im të…

11/06/2020

Atletja Klodiana Shala ka rrëfyer se është single, për shkak se ish-të dashurit e kanë tradhtuar. Ajo e ftuar në emisionin “Ftesë në 5”  tregoi se ... Read More

Kosova dhe Shqipëria shprehin vullnetin për ofertë të përbashkët turistike

22/05/2019

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, sot është takuar me ministrin e Turizmit dhe Mjedisit i Republikës së Shqipërisë, Blendi Klosi, i cili ishte ... Read More

Shala merr pjesë në Samitin Botëror të Rinisë

26/04/2019

Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën në IHRC, Elvana Shala, ka udhëtuar sot për në Qipron Veriore ku është ftuar si folëse kryesore në ... Read More

Shala: Qytetarët e Kosovës nuk po konsumojnë mallra nga Serbia

12/04/2019

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka thënë se disa produkte në tregun e Kosovës kanë afat më shumë se një vjeçar, andaj sipas ... Read More

Tayna rrëmben vëmendje me videon e fundit, shihni çfarë ka postuar

03/04/2019

Tayna, ka befasuar të gjithë me videon e fundit. Doruntina Shala apo siç njihet me emrin artistik, Tayna ka hedhur një video në Instagram duke ... Read More

SBASHK-u “i bën një ofertë” ministrit të Arsimit, për kompensimin e orëve të humbura

02/04/2019

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, i shoqëruar nga nënkryetarja Vjollca Shala, Bardh Bardhi, kryetar i sindikatave të Universiteteve, Rexhep Sadiku, kryetar i Kuvendit të Arsimit ... Read More

Mesazhi emocionues i Herolind Shalës para ndeshjes, i bën thirrje tifozëve!

25/03/2019

Herolind Shala është tejet i entuziazmuar para ndeshjes në “Fadil Vokrri” me Bullgarinë.Kosova do të nisë rrugëtimin për “Euro 2020” sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” ... Read More

Kapiteni i Kosovës i kundërpërgjigjet trajnerit të Danimarkës: Mos u nisni për stërvitje!

21/03/2019

Kapiteni i Kosovës, Herolind Shala, i është kundërpërgjigjur trajnerit të Danimarkës, Age Hareide, për deklaratën e tij se ndeshjen me Kosovën e llogarit veç një ... Read More

Nuk starton Ujkani, zbulohet kapiteni i Kosovës

21/03/2019

Herolind Shala do të jetë kapiten i Kosovës kundër DanimarkësTë paktën kështu ka lënë të kuptohet fotografia që lojtari ka publikuar në Instagram, të fanellës ... Read More