Tag: Serbi

Pse Inter nuk e lejoi Kolarovin të luajë me Serbinë?

15/11/2020

Interi nuk e “lejoi” Kolarovin të luajë me Serbinë. Sipas raporteve në Serbi, Interi ia ka ndaluar Aleksandar Kolarovit të luajë në në finalen e ... Read More

Dua Lipa mban koncert në Serbi!

11/11/2020

Dua Lipa pritet të mbaj koncert online për adhururesit e saj në Serbi. Ajo paralajmëroi në llogarinë e saj në Instagram se “Studio 2054” është ... Read More

Familja Bytyçi kërkon të mos lirohet i dënuari serb për krime lufte në Kosovë

20/05/2019

Familjarët e tre vëllezërve shqiptaro-amerikanë të vrarë në Serbi në mbarim të luftës në Kosovë, hapën një fushatë kundër lirimit të mundshëm të parakohshëm të ... Read More

Jovanoviq: Kam paralajmëruar për domosdoshmërinë e ballafaqimit me realitetin në Kosovë

19/05/2019

Lider i partisë Liberale Demokratike në Serbi (LDP), Çedomir Jovanoviq, ka thënë se të gjithë deputetët duhet t’i përgjigjen thirrjes në seancën e Kuvendit të ... Read More

Sondazhet serbe: Shumica e qytetarëve në Serbi mendojnë se pushteti aktual do ta njohë Kosovën

19/05/2019

Mediat në Serbi vazhdojnë me sondazhe, përmes së cilave po hulumtojnë opinionin publik lidhur me çështjen e Kosovës dhe njohjen e Republikës së Kosovës nga ... Read More

Kaos në sudion e një televizoni serb, shkaku i Kosovës deshën të përleshen fizikisht (Video)

23/04/2019

Në studion e një televizioni në Serbi, dy panelist janë përleshur mes vete kur kanë filluar të flasin për kohën e luftës në Kosovë të ... Read More

Ambasadori amerikan ua tregoi nxënësve të një shkolle në Serbi një hartë – Kosova e ndarë prej Serbisë

19/04/2019

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott, kohët e fundit në një shkollë në Apatin ka mbajtur një ligjëratë, në të cilën siç thuhet, tri herë ... Read More

“Kur Vuçiq gjendet në vështirësi, mediat serbe publikojnë FAKE NEWS”: Veteranët kroatë po i trajnojnë shqiptarët, për të marrë veriun!

17/04/2019

Mediat në Serbi për një kohë spekulojnë se gjeneralët e pensionuar kroatë do të marrin një rol të rëndësishëm në Ushtrinë e Kosovës. “Veteranët e ... Read More

Pas Shqipërisë, protesta edhe në Serbi e Mal të Zi

13/04/2019

Ndërkohë që opozita proteston në Tiranë, paralelisht protestohet edhe në Serbi e Mal të Zi. Edhe pse asnjëra nga protestat e deritanishme nuk ka arritur ... Read More

Ambasadori gjerman në Serbi, për taksën: Shpresoj se së shpejti do të kemi sukses

11/04/2019

Ambasadori gjerman në Serbi, Thomas Schieb, tha se ideja e mbledhjes së liderëve të Ballkanit Perëndimor më 29 prill në Berlin do të përgatiste një ... Read More

Biserko: Në Serbi të gjithë e duan ndarjen e Kosovës

08/04/2019

Kryetarja e Komitetit të Helsinkit në Serbi, Sonja Biserko, thotë se kur bëhet fjalë për Kosovën, i vetmi opsion që përfaqëson Beogradi zyrtar dhe të ... Read More

Ikje spektakolare e të riut llapjan nga një burg në Serbi

08/04/2019

I riu M.P. ( 29 vjeçar) nga Podujeva, i burgosur në burgun e Prokuples në Serbi, u ka ikur sot gardianëve gjatë daljes nga spitali ... Read More