Tag: rrugët

Çfarë po ndodh mes Robertit dhe modeles italiane? ‘zhdukin’ njëri-tjetrin…!

13/02/2021

Robert Berisha duket se ndau rrugët me Maria Bove. Ditët e fundit, Robert Berisha ka qenë emër shumë i komentuar në shtypin rozë, për shkak ... Read More

Gattuso largohet në qershor nga Napoli?

01/02/2021

Napoli dhe Gennaro Gattuso duket se kanë vendosur t’i ndajnë rrugët. Siç raporton Sky Sport Italia javët e fundit ka pasur thashetheme për pozitën e ... Read More

Pse shqiptarët çmenden pas Benz-it? Gazetari gjerman realizon foto-reportazhin që jep përgjigje

19/11/2020

Gazeta e njohur gjermane FAZ ka përgatitur një foto-reportazh nga rrugët e Shqipërisë, ku dominojnë makinat Mercedes. Autori i shkrimet është David Klaubert, që synon ... Read More

Përfundon gjithçka, çifti i njohur ndahen pas shtatë vitesh fejesë

14/11/2020

Pas shtatë vitesh fejesë, çifti i njohur ndajnë rrugët. Olivia Wilde dhe Jason Sudeikis i japin fund marrëdhënies së gjatë, tani ndajnë detyrat si prindër, ... Read More

Prishtinasja me të dashurin në mes të sheshit, njerëzit vënë duart në kokë…

31/10/2020

Në një fotografi te shkrepur tregohet një vajzë, e cila ecën në rrugët e kryeqytetit të Kosovës dhe tërheq vëmendjen e të gjithë kalimtarëve. Vajza ... Read More

“Këtu është ushqimi juaj”/ Meghan Markle zbret Princ Harryn në rrugë në ndihmë të të prekurve me COVID-19

17/04/2020

Princ Harry dhe Meghan Markle janë fotografuar teksa shpërndanin ushqime në rrugët e Los Angelos. Çifti mbretëror po e kalon pandeminë në SHBA, ku duket ... Read More

10 rrugët më të rrezikshme në botë, një prej tyre në afërsi me Kosovën

05/02/2020

Nga rrugët e vështira malore plot me dëborë dhe shtigje të rrëmbyeshme me ndërprerje, e deri te rrugët zigzage të shkretëtirës apo autostradat bregdetare, ka ... Read More

Kura efektive për të zhbllokuar rrugët e frymëmarrjes

20/01/2020

Rrugët e frymëmarrjes janë rregullisht të ekspozuara ndaj toksinave, viruseve dhe baktereve të cilat mund të shkaktojnë një sërë sëmundjesh. Detyra e sistemit imunitar është ... Read More

Sëmundjet serioze që mund të shkaktojë gërhitja gjatë natës

25/11/2019

Zhurma karakteristike që një person lëshon kur rrugët e tij të frymëmarrjes bllokohen gjatë gjumit quhet gërhitje.Gërhitja është një problem i njohur për çdo njeri ... Read More

“Sofra e Ramazanit”, bënë bashkë çdo vit qytetarët e Kamenicës (Foto/Video)

20/05/2019

Rrugët e qytetit të Kamenicës mbrëmë kanë qenë të mbushura me qindra agjërues, të cilët u mblodhën për të bërë iftar së bashku. E, ky ... Read More

Qarkullimi rrugor po zhvillohet nëpër rrugë të thata dhe intensitet mesatar

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T08:49:53+02:00 Qarkullimi nëpër rrugët e vendit po zhvillohet nëpër rrugë të thata. Intensiteti i qarkullimit  në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në ... Read More

‘Ciao’ Icardi, Inter gjen sulmuesin e ri

18/04/2019

Inter është duke i bërë planet që t’i ndajë rrugët me Mauro Icardin në këtë verë. Inter e di se nuk mund ta mbajë në ... Read More