Tag: rrjetit

Twiter mbyll mijëra llogari të rreme lajmesh

20/09/2019

Kompania amerikane e rrjetit social, Twitter, ka mbyllur mijëra llogari që shpërndajnë lajme të rreme. Sipas agjencisë së lajmeve AFP, këto llogari të mbyllura operonin ... Read More

Shefi i Instagramit ka disa fjalë për përdoruesit e këtij rrjeti social

22/08/2019

Shumë ndjekës të rrjetit social Instagram u shqetësuan se fotografitë e tyre mund të përdoren. E gjitha kjo u shkaktua nga një paralajmërim që po ... Read More

Këshilli Prokurorial thotë se është i përkushtuar për luftimin e dhunës në baza gjinore

13/05/2019

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial (KPK), Bahri Hyseni, ka pritur në takim përfaqësueset e Rrjetit të Grave të Kosovës (RrGK), Adelina Berisha, e cila është Koordinatore ... Read More

Quni ironizon me ushtrinë serbe: Jo keq në paradë, por të mjerë në betejë

11/05/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni, përmes rrjetit social Facebook, ka dërguar një mesazh për ushtrinë serbe, pas paradës në qytetin e Nishit. ... Read More

Haradinaj: Fuqizimi i rolit të gruas ka avancuar, por kemi ende punë për të bërë

26/04/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në takim me drejtoreshën e Rrjetit Demokratik të Grave, Valerie Dowling, kanë biseduar rreth përfaqësimit të grave në ... Read More

E mitura njoftohet përmes Instagramit me një mashkull që i prezantohet rrejshëm

26/04/2019

Policia raporton se një femër e moshës së mitur ka raportuar se përmes rrjetit social Instagram është njoftuar me një mashkull me të cilin kishin ... Read More

Mësohet data e publikimit të projektit të ri nga 2Ton

25/04/2019

2Ton ka zbuluar datën e publikimit të këngës së re. 2Ton përmes rrjetit social Instagram, ka njoftuar fansat e tij rreth datës së publikimit të ... Read More

Rritet numri i përdoruesve të Twitter

24/04/2019

Aksionet e rrjetit social Twitter u rritën me 17% ditën e sotme pasi firma raportoi rritjen e numrit të përdoruesve dhe të të ardhurave. Kompania ... Read More

Demi Rose ia vë ‘flakën’ rrjetit, fotografon nga afër këtë pjesë të trupit

19/04/2019

Demi Rose ia vë ‘flakën’ rrjetit, fotografon nga afër këtë pjesë të trupit E veshur në bikini, Demi Rose ka provokuar keq me imazhin ku ... Read More

Sot “N’vrap me çikat”

14/04/2019

Iniciativa “U ACT” në kuadër të projektit “Social Act” që implementohet prej Rrjetit të Edukatorëve Bashkëmoshatar organizojnë mini-maratonën “N’vrap me çikat”. Sot duke filluar nga ... Read More

Kosova bëhet anëtare e Bordit drejtues të Rrjetit Global Parlamentar të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar

09/04/2019

Kosova është zgjedhur sot anëtare e Bordit drejtues të Rrjetit Global Parlamentar të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar. Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa ... Read More

Tetovë, sasi e madhe e ujit humbet për shkak të ujësjellësit

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T16:30:36+02:00 Nga 50 deri në 70 litra ujë në sekondë humbet në Tetovë si pasojë e rrjetit të vjetruar të ujësjellësit. Banorët ankohen se ... Read More