Tag: rralla

Sulmet më spektakolare të shqiponjave dhe grabitqarëve

19/04/2021

Kjo video përmban sulmet më të rralla të shqiponjave, skifterëve dhe zogjve të tjerë grabitqarë në momentet e tyre të sulmit. Aty mund të shihni ... Read More

Monika Fida: Sëmundjet e rralla në dermatologji, si t’i trajtoni

02/03/2020

Voltiza Duro – Rreth 400 milionë pacientë në të gjithë botën, vuajnë nga sëmundjet e rralla të cilat kanë ndikim të madh në cilësinë e ... Read More

Karakteristikat trupore të cilat gjenden vetëm në 5 përqindëshin e botës

22/05/2019

Të gjithë jemi të ndryshëm, dhe disa nga ne kemi karakteristika të rralla të trupit të cilat i kanë vetëm një përqindje e vogël e ... Read More

Motrat Mustafa kthehen në kohë, publikojnë imazhe nga albumet e para luftës

07/04/2019

Motrat Mustafa kanë publikuar disa fotografi të rralla, nga albumet që i kanë realizuar vite më parë. Motrat Mustafa kanë ndarë me ndjekësit në rrjete ... Read More

​Zbulohet merimanga gjuetare e natës me sy vezullues (Foto)

19/02/2019

Shkencëtarët zbuluan fosile të rralla 110 milionë vjeçare të një merimange me sy me ngjyra të ndezura që i ndihmonte asaj për të gjahtuar natën. ... Read More

Nxënësve me aftësi të kufizuara u mungojnë kushtet për mësim

27/10/2018

27 Tetor 2018 / 16:41 Të rralla janë shkollat fillore ose të mesme në vend që ofrojnë kushte të përshtatshme për pranimin e fëmijëve me ... Read More

Moti sot me shi dhe stuhi

07/07/2018

Sot në vend moti do të jetë kryesisht me shi por pritet të paraqiten edhe stuhi rralla. Temperatura minimale e ditës do të jetë 16 ... Read More