Tag: Roma

Lazio – Roma, publikohen formacionet zyrtare

15/01/2021

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Lazio – Roma. Sonte do të luhet derbi i qytetit të Romës, ndërmjet rivalëve të përbetuar, Lazios dhe ... Read More

Paqe në “Olimpiko”, mes Romës dhe Interit feston vetëm Milan

10/01/2021

Është mbyllur pa fitues sfida më e rëndësishme e javës së 17-të në Serie A. Roma dhe Inter barazuan 2-2, duke i bërë një dhuratë ... Read More

Formacionet zyrtare të superderbit italian, Roma- Inter

10/01/2021

Roma – Inter, formacionet zyrtare të superderbit italian. Roma është nikoqir i Interit në kuadër të derbit të xhiros së 17-të në Serie A. Dy ... Read More

Ndeshja Crotone – Roma, këto janë formacionet zyrtare

06/01/2021

Do të zhvillohet ndeshja Crotone – Roma. Roma është mysafirë i Crotones, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të të Seria A. Mysafirët kërkojnë vetëm ... Read More

El Shaarawy bën veprim të papritur për t’u rikthyer të Roma!

16/11/2020

El Shaarawy pritet të rikthehet te Roma, italiani pranon ta ulë pagën e tij për rreth 12 milionë euro. Stephan El Shaarawy është në bisedime ... Read More

Atalanta – Inter, ndeshja përfundon me rezultat të papritur!

08/11/2020

Atalanta dhe Inter ndajnë pikët, Roma vazhdon ngritjen. Atalanta dhe Inter kanë barazuar 1:1 në kuadër të xhiros së shtatë në Serie A. Ndeshje mjaft ... Read More

Kumbulla e shpëton Romën nga humbja, s’mjaftojnë golat e Ibrahimovic për Milanin

26/10/2020

Milan dhe Roma kanë luajtur baraz në ndeshjen e sotme. Ka përfunduar me rezultat 3:3 ndeshja mes Milanit dhe Romës në kuadër të Series A. ... Read More

Milan – Roma, befasi në formacionet zyrtare

26/10/2020

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Milan – Roma, e vlefshme për xhiron e pestë në Serie A. Rossonerët janë 21 ndeshje pa humbje ... Read More

Milan – Roma, këto pritet të jenë formacionet shartuese

26/10/2020

Serie A i jep fund xhiros së pestë me ndeshjen Milan – Roma. Skuadra e Milan bën nikoqiren për ‘Giallorossi’, në ‘San Siro’, për ndeshjen ... Read More

Derbi Milan – Roma, super ndeshja nis në këtë orë

26/10/2020

Milan dhe Roma luajnë sonte derbin e javës në Serie A. Xhiroja e pestë në futbollin elitar italian merr fund me derbin që do të ... Read More

De Rossi vendos të pensionohet nga futbolli

06/07/2019

11:35 | 07/06/2019 Daniele de Rossi thuhet se ka vendosur të dalë në pension pas Roma ka refuzuar t’i ofrojë atij një kontratë të re. ... Read More

E turpshme çfarë i ka bërë Roma legjendës Daniele De Rossi

14/05/2019

16:35 | 05/14/2019 Daniele de Rossi ka njoftuar se do të largohet nga Roma në fund të sezonit, pas qëndrimit 18 vjeçar në klub. Edhe ... Read More