Tag: rolin

Rrëfehet aktori i njohur turk, Tolga Güleç (Gökhan): Ju zbuloj sekretet e serialeve të famshëm

20/03/2021

Tolga Güleç apo ndryshe i njohur për opinion tek ne në rolin e Gökhan apo djalit të madh të familjes tek seriali Fazilet dhe të ... Read More

“Zonja e vogël” publikoi një fotografi të ëmbël me të birin, kaq simpatik është ai

09/02/2021

Aktorja turke Cansu Tosun, e cila të ne njihet për rolin kryesor në serialin “Zonja e vogël” që është shfaqur edhe në televizionet tona, lindi ... Read More

‘Luzja’ tregon periudhën e vështirë gjatë karrierës dhe zbulon personin që e mbështeti: Më shikonte nëpër korridore teksa qaja

11/11/2020

Aktorja e humorit, Renada Caci e njohur për publikun me rolin e saj në ‘Portokalli’si ‘Luzja’ e ftuar në emisionin “Rudina”, ka zbuluar më tepër ... Read More

Rolin e Zlatan Ibrahimovicit e luajnë dy shqiptarë, në filmin për jetën e tij

10/11/2020

Dy shqiptarë luajnë rolin e Zlatan Ibrahimovicit, në filmin për jetën e tij. Një film që bazohet në biografinë e Zlatan Ibrahimovic, “I Am Zlatan”, ... Read More

Në moshë të re, vdes aktori i njohur amerikan

10/11/2020

Vdes aktori i njohur amerikan Bert Belasco , i njohur për rolin e tij në serinë BET “”Let’s Stay Together” “, ka vdekur në moshën ... Read More

‘Suna’ është me fat, kaq të bukur e ka të dashurin

29/10/2020

Aktorja turke, Yildiz Çagri Atiksoy e cila në Kosovë u bë e njohur me rolin e ”Sunës” te seriali “Kampioni” është duke e shijuar lidhjen ... Read More

Pas akuzave se është pjesë e një rrjeti droge, ‘Sadna’ tenton vetëvrasjen

08/10/2020

Dy aktorët e famshëm indianë, Sara Khan dhe Angad Hasija, të njohur për rolin e Sadnës dhe Alekut në serialin “Bidaai”, ditët e fundit janë ... Read More

Aktorja turke e ‘Mrekullia në qelinë numër 7’ fanse e Tunës, këngëtarja i premton t’i këndojë gjithë albumin

21/05/2020

Nisa Sofiya, vajza e vogël e cila fitoi zemrat e të gjithëve me rolin e Ovës në filmin “Mrekullia në qelinë numër 7” duket se ... Read More

Shërohet nga koronavirusi aktorja e ‘La Casa de Papel’, akuzon qeverinë: Masat u morën vonë, nuk na i thanë të gjitha

19/04/2020

Aktorja Itziar Ituno, e cila luan rolin e “Lisbonës” në një nga serialet më të ndjekur në “Netflix”, “La Casa de Papel”, është shëruar nga ... Read More

Akuzat për pedofili/ Flet aktori i “I vetëm në shtëpi”: Si e njihja unë Majkëll Xhekson

12/02/2020

Aktori Macaulay Culkin i njohur për rolin e tij Kevin tek filmi legjendar ‘I vetmi në shtëpi’ së fundmi ka dhënë një intervistë për revistën ... Read More

Ushqimet që ndikojnë në rënien në peshë

31/10/2019

Shpesh flitet për metabolizëm aktiv dhe jo aktiv dhe rolin e rëndësishëm që luan në përcaktimin e peshës trupore.Metabolizmi është çdo proces i trupit që ... Read More

Dy filxhanë kafe parandalojnë këto sëmundje

07/10/2019

Janë bërë të paktën 19 studime për rolin që mund të luajë kafeja në sëmundjen e parkinsonit dhe në përgjithësi, konsumimi i saj ul gati ... Read More