Tag: rënia

Bekuar qoftë shoqja që më mësoi këtë recetë: Më shpëtoi…

22/10/2020

Kur shohim se floket na bien ne toke te gjithe te gjithe stresohemi. Renia e 50-100 fijeve floku ne dite eshte normale. Por mund të ... Read More

Shkëlqimi dhe rënia e Alexandre Pato

19/10/2020

Nga thyerja e rekordit të Pele në të papunë në moshën 31-vjeçare: Shkëlqimi dhe rënia e Alexandre Pato. Për ata që pyesin se ku po ... Read More

Këto ushqime iu ndihmojnë ti djegni yndyrnat në trup

10/06/2020

Rënia në peshë është një mision i vështirë dhe gati se i pamundur për disa persona. Ajo arrihet duke konsumuar ushqime të shëndetshme, të cilat ... Read More

Parandalojeni rënien e flokëve me këto metoda natyrale

10/12/2019

Rënia dhe problemet me dendësinë e flokëve, janë disa probleme shumë të shpeshta, të cilat i prekin zakonisht femrat.Përtej trajtimeve mjekësore, pamja e flokëve mund ... Read More

Mungesa e kalciumit në organizëm, shenjat paralajmëruese

29/10/2019

Kalciumi luan një rol thelbësor në organizëm. Rënia e nivelit të tij është një problem shëndetësor që shoqërohet me komplikacione të rënda për jetën. Ka ... Read More

Shkencëtarët kanë një lajm të mirë për ata që nuk kanë flokë

02/07/2019

Rënia e flokëve prek më së shumti meshkujt, dhe për shumë prej tyre kjo përbën një problem.Shkencëtarët kanë bërë një zbulim të rëndësishëm për trajtimin ... Read More

38 vjet nga rënia e Tahir dhe Nebih Mehës

13/05/2019

Sot mbushen 38 vjet nga rënia e Tahir dhe Nebih Mehës në Prekaz, gjatë përleshjes së armatosur me forcat ushtarake-policore jugosllave. Familja Meha ishte e ... Read More

22 vjet nga rënia heroike e Luan Haradinajt

06/05/2019

Sot mbushen 22 vjet nga rënia e ushtarit Luan Haradinaj në njërën prej betejave të para të UÇK-së kundër forcave pushtuese serbe, në kufirin shqiptaro- ... Read More

Në 20-vjetorin e rënies kujtohet Agim Selmanaj

01/05/2019

​Sot bëhen 20 vite nga rënia e heroit Agim Selmanaj në Qëndresë, ish-Ratish i Epërm. Selmanaj u lind më 26 tetor të vitit 1978 në ... Read More

20 vjet nga rënia e Agim Ramadanit

11/04/2019

Sot bëhen 20 vjet nga rënia e luftëtarit dhe heroit Agim Ramadani, i cili gjatë luftës u dëshmua si strateg i lartë dhe udhëheqës i ... Read More

Veseli: Sot dhe përgjithmonë, andej dhe këndej Ibrit do të jetë një Mitrovicë dhe një Kosovë

23/01/2019

Ka kaluar më shumë se një shekull nga rënia e Isa Boletinit, por koha dhe vitet nuk kanë arritur ta zbehin kujtimin e tij, as ... Read More