Tag: rëndë

Simptoma e rrallë që zbulon se keni një rast të rëndë të koronavirusit

02/01/2021

Kjo simptomë e rrallë mund të nënkuptojë se keni një rast të rëndë me Covid-19. Ekziston një listë në dukje e pafund e simptomave që ... Read More

Lajmi i fundit: Bujar Qamili në gjendje të rëndë nga Covid-19

23/12/2020

Bujar Qamili në gjendje të rëndë nga Covid-19. Këngëtari i njohur i muzikës shkodrane dhe asaj popullore Bujar Qamili është infektuar nga Covid 19. Si ... Read More

Vrasja e Klodian Rashës, reagon Alketa Vejsiu: Revoltë për këtë akt të tmerrshëm brutal

10/12/2020

Moderatorja Alketa Vejsiu ka reaguar pak minuta më parë, lidhur me ngjarjen e rëndë që tronditi vendin, ku një 25-vjeçar u qëllua për vdekje nga ... Read More

Shkencëtarët zbulojnë shenjat më të rënda të koronavirusit

06/12/2020

Shkencëtarët gjermanë zbulojnë shenjën paralajmëruese të formës më të rëndë të koronavirusit Studiuesit kanë identifikuar qeliza të pazhvilluara të gjakut që mund të sinjalizojnë ndërlikimet ... Read More

​Zyrtare! Stadiumi “San Paolo” në Napoli merr emrin e Diego Armando Maradonës!

30/11/2020

Një lajm i rëndë tronditi botën e sportit, por jo vetëm më 25 nëntor, kur legjenda e futbollit Diego Armando Maradona ndërroi jetë pas një ... Read More

Kjo i pret pacientët e shëruar nga Covid-19!

27/11/2020

Momenti i daljes nga spitali i pacientëve që ishin prekur nga një formë e rëndë e Covid-19, pritet me gëzim dhe lehtësim. Por rikthimi më ... Read More

E pa në shtrat me komshiun, nëna i merr jetën djalit me jastëk !

27/11/2020

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Turqinë, ku një grua i ka marr jetën djalit të saj të mitur pasi ai e pa në shtrat ... Read More

Publikohet fotoja e fundit e Maradonës nga spitali

25/11/2020

Fotografia e fundit e Maradonës nga spitali. Bota e futbollit pësoi një tronditje të rëndë pasi u konfirmua vdekja e Diego Maradonës. Maradona ndërroi jetë ... Read More

Pirja e duhanit bën që tri herë më shumë qeliza të infektohen me koronavirus

23/11/2020

Pirja e duhanit rrit rrezikun e infeksionit të rëndë me coronavirus duke lagur reagimin imunitar të trupit, sugjeron një studim i ri. Studimet laboratorike në ... Read More

Lamtumirë Juventus, ja ku mund të transferohet Ronaldo

20/11/2020

Situata e rëndë financiare detyron Juven ta shesë Ronaldon, ja ku mund të transferohet ai. Viti 2020 ka qenë i vështirë për botën, dhe futbolli ... Read More

Pogba ‘dridhë’ Manchester Unitedin me këtë deklaratë

16/11/2020

Pogba e godet Man Unitedin: Po përjetoj periudhë të rëndë, Franca më bën të lumtur. Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba, ka thënë se po ... Read More

Drejtori i Juventusit dënohet rëndë, kjo është arsyeja

27/10/2020

Drejtori i Juventus është dënuar rëndë pasi është futur në zhveshtore dhe ka kërcënuar e fyer gjyqtarin. Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, është gjobitur ... Read More