Tag: Qytetit

E besoni apo jo, rreth 133 mijë euro u shit ky parking

09/09/2021

17:18 | 8 Shtator 2021 Në qendër të qytetit Bath të Mbretërisë së Bashkuar është shitur një vend parkingu më vlerë 115 mijë funta vetëm ... Read More

VIDEO/ Të mbuluar me flamuj e plisa në kokë, Elbasani “vishet” kuq e zi, ja atmosfera para sfidës me Hungarinë

05/09/2021

Tifozë të shumtë janë mbledhur këtë të diel në Elbasan, ku në stadiumin e qytetit do të zhvillohet sfida mes Shqipërisë dhe Hungarisë, e vlefshme ... Read More

Pas humbjes, Liverpool merr një tjetër lajm të keq

20/02/2021

Liverpooli konfirmon lëndimin e Henderson. Liverpooli humbi derbin e qytetit ndaj Evertonit në kuadër të xhiros së 25-të të Premierligës. Përpos humbjes ndaj Evertonit, Liverpooli ... Read More

Evertoni triumfon në Anfield për herë të parë në 22 vite, mposht Liverpoolin

20/02/2021

Liverpooli humb derbin e qytetit. Evertoni ka triumfuar në Anfield ndaj Liverpoolit në kuadër të xhiros së 25-të të Premierligës. Carlo Ancelotti kishte deklaruar në ... Read More

Gazetarja e bën hor kryetarin e komunës pasi ai i doli në intervistë pa pantolla

04/01/2021

Kryetari i qytetit belg Antwerpen, Bart De Wever, filloi vitin e ri me një skandal. Bart De Weveri, që është udhëheqësi i Aleancës së Re ... Read More

Ky është 72-vjeçari nga Podujeva që njihet si Tarzani

28/12/2020

Çdo mëngjes i tij është i njëjtë. Rutina e vrapit, nga shtëpia e gjer tek parku i qytetit, janë të zakonshme për 72-vjeçarin e Podujevës, ... Read More

Të gjitha bosh: Miliarda investime në rrokaqiejt modernë në shkretëtirë

23/11/2020

Plani ishte të ndërtohej një komunitet i ri urban që do të lidhej me transportin publik të qytetit, spitalet, shkollat dhe parqet. Qyteti me këto ... Read More

Gjendet kërpudha me peshë prej 5.5 kg

30/05/2020

Një banor i fshatit të vogël Ilic, afër qytetit lindor Erzincan të Turqisë, mbeti i habitur kur gjeti kërpudhën me peshë prej 5.5 kilogramëve. Fatih ... Read More

Në Turqi zbulohet një mozaik 2000 vjeçar për horoskopin

20/05/2020

Gjatë gërmimeve në lagjen Hisar të qytetit Bursa në Turqi janë gjetur rrënoja muri me “mozaikun e Mitrasit”, që mendohet se i përket periudhës romake ... Read More

Qyteti gjerman që fle në 72 tonelata gurë të çmuar

28/01/2020

Banorët e qytetit Nordlingen në Gjermani e dinë se jetojnë me tonelata diamante, por nuk planifikojnë t’i “shembin” që të pasurohen. Nordlingen në bavari të ... Read More

Shpella plot mister që gjendet në Shqipëri

28/11/2019

Disa kilometra larg qytetit të bukur të Librazhdit ndodhet një fshat i vogël i quajtur Gizavesh. Në pamje të parë të jep përshtypjen e një ... Read More

Laporte udhëton drejt Barcelonës

02/09/2019

22:14 | 09/02/2019 Aymeric Laporte ka udhëtuar sot drejt qytetit të Barcelonës. Qendër mbrojtësi francez ka pësuar një dëmtim gjatë ndeshjes Manchester City – Brighton, ... Read More