Tag: qëndrojnë

‘Zhduket’ Genta, ku po qëndrojnë me partnerin gjatë kësaj periudhe?

15/01/2021

Ku po qëndrojnë Genta me partnerin gjatë kësaj periudhe? Genta Ismajli ka kohë që nuk po jeton në Kosovë. Që prej lidhjes së saj me ... Read More

Kura e fuqishme me thana kundër problemeve me diabetin

13/10/2020

Vlerat e thanave për diabetikët qendrojnë në aftësinë e tyre për të ulur nivelin e sheqerit në gjak dhe për ta mbajtur atë nën kontroll. ... Read More

Ja sa minuta koronavirusi mund të qëndrojë në ajër

20/05/2020

Spërklat që lëshohen nga të infektuarit me Covid-19 mund të qëndrojnë në ajër për disa minuta. Kjo mund shkaktojë infektime të reja sipas kërkuesve. shkruan ... Read More

Nga buka, perimet deri te mishi, mësoni sa kohë zgjat ushqimi gjatë vetë-izolimit

19/03/2020

Pandemia e koronavirusit ka detyruar njerëzit në mbarë botën që të qëndrojnë në shtëpi dhe të dalin vetëm për ilace apo për të marrë produkte ... Read More

“Koronavirusi mund të jetë vetëm kujtim i keq”, Alban Skënderaj i bën thirrje qytetarëve: Qëndroni në shtëpi

11/03/2020

Edhe këngëtari i njohur Alban Skënderaj u ka bërë thirrje qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi në mëyrë që të evitojnë koronavirusin. Ka qenë kreu ... Read More

Është zbuluar përse disa njerëz nuk shtojnë peshë, edhe pse hanë kurdo që u bie në mend

24/09/2019

Të jesh i hajthëm është e shkruar në ADN-në tuaj dhe shumica e njerëzve mund të qëndrojnë të hajthëm gjatë gjithë jetës pa përpjekje dhe ... Read More

Protesta e opozitës në Tiranë: Ambasada e ShBA-së u bën thirrje protestuesve të qëndrojnë larg dhunës

25/05/2019

Ambasada Amerikane në Tiranë u ka bërë thirrje pjesëmarrësve në protestën e sotme që të qëndrojnë larg dhunës. “Shtetet e Bashkuara respektojnë të drejtën demokratike ... Read More

Kosnett: Serbët të qëndrojnë në Kosovë dhe të kontribuojnë në të ardhmen e saj

01/05/2019

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka theksuar se serbët duhet të vazhdojnë të qëndrojnë në Kosovë dhe bashkë më komunitetet e tjera të punojnë në paqe. ... Read More

Këshillat që iu ndihmojnë të zgjoheni herët në mëngjes

01/05/2019

Tipat e njerëzve që pëlqejnë të qëndrojnë deri natën vonë, e kanë më të vështirë të zgjohen në mëngjes. Megjithëse shumë prej nesh e konsiderojnë ... Read More

Haradinaj: NATO bombardoi qëllimisht kazermën e UÇK-së në Koshare (Video)

19/04/2019

Ish-komandanti në Betejën e Koshares, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk qëndrojnë ato që ka thënë Hisen Berisha se sulmet e NATO-s në kazermën e ... Read More

“Neymar dhe Mbappe do të qëndrojnë te PSG”

13/04/2019

Julian Draxler beson se Neymar dhe Kylian Mbappe do të qëndrojnë te PSG, pas shumë spekulimeve mbi të ardhmen e tyre. Të dy lojtarët e ... Read More

Belegu: Amerikanëve u mbeti hatri pse Haradinaj nuk shkoi në Senat (Video)

12/04/2019

Këshilltari i kryeministrit Haradinaj, Eroll Belegu ka thënë se nuk qëndrojnë ato që thuhen se Haradinaj është injoruar gjatë vizitës në Amerikë. Belegu, në “Dossier ... Read More