Tag: protestave

Enca shpërthen ndaj artistëve shqiptarë: Sa bukur do ishte të ngriheshit për një çështje që na prek dhe ne

02/06/2020

Shumë personazhe të njohur po postojnë në profilin e tyre në ‘Instagram’ foto të zeza pas protestave për vrasjen e afro-amerikanit George Floyd, nga efektivi ... Read More

Studentët në Shqipëri iu rikthehen protestave

22/05/2019

Pas katër muajve studentët në Shqipëri u kanë këtyre protestave me kërkesat për plotësimin e kushteve të arritura me Paktin për Universitetin. Studentët kanë hedhur ... Read More

Serbët e komunave veriore të Kosovës do të organizojnë protestë kundër pushtetit aktual në Serbi, organizatori kërcënohet me jetë (Foto)

30/01/2019

Në vazhdën e protestave të organizuara në Serbi kundër presidentit aktual Aleksandar Vuçiq, ku çdo javë në qendër të qytetit të Beogradit mblidhen mijëra qytetarë ... Read More

Protesta e studentëve, bojkotohet mësimi

07/01/2019

Studentët kanë nisu protestave, e cila pritet të kulmojë para Kryeministrisë së Shqipërisë. Teksa fillimisht ata janë grumbulluar në fakultetet përkatëse për të diskutuar edhe ... Read More

Protesta, MASH: Jemi në komunikim me të gjitha palët

18/12/2018

18 Dhjetor 2018 / 19:04 Pas protestave të studentëve ka reaguar Ministria e Arsimit. Në një njoftim për media theksohet se institucionet e sistemit janë ... Read More

VMRO-DPMNE-ja proteston sot në Kavadar

15/07/2018

15 July 2018 / 11:43 VMRO-DPMNE në turin e saj të protestave javore sot do të protestojë qytetin e  Kavadarit ku do të marrë pjesë ... Read More

Tetovë, fillojnë punimet për hapjen e kazinos

27/06/2018

27 June 2018 / 19:06 Përkundër protestave të banorëve të Reçicës në Tetovë, me shoqërim të forcave policore pasdite kanë filluar punimet për hapjen e ... Read More

Kush qëndron pas protestave kundër Marrëveshjes për emrin?

18/06/2018

18 June 2018 / 15:43 Zyrtarisht nuk ka subjekt apo person fizik që qëndron pas protestave kundër marrëveshjes për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë. Derisa ... Read More

Pas protestave të mbrëmshme, situata sot para Kuvendit duket e qetë

18/06/2018

18 June 2018 / 10:14 Pas protestave të dhunshme mbrëmjen e djeshme, situata sot para Kuvendit duket e qetë dhe se nuk ka më prani ... Read More

“Almiri”, Këshilli i Protestave: Nuk ndalemi këtu

06/04/2018

6 April 2018 / 15:46 Këshilli i protestave për rastin e Almir Aliut nuk është i befasuar nga vendimi gjyqësor. Sipas tyre, nga një Gjykatë, ... Read More

27 prilli, të akuzuarit kërkojnë arrest shtëpiak

04/04/2018

4 April 2018 / 15:30 Boris Damovski, një nga organizatorët e protestave “Për Maqedoni të përbashkët”, kërkoi nga Gjykata e Apelit që t’i shfuqizohet masa ... Read More