Tag: propozim

Më shpejt nga sa mendonim! Zbulohet kur do të mbahet dasma e Fjolla Morinës dhe biznesmenit

14/11/2020

Pak javë më parë, këngëtarja Fjolla Morina mori një propozim për martesë nga partneri, biznesmeni Fisnik Syla. Ajo publikoi në Instastory foto të një buqete të ... Read More

Fjolla Morina ‘shkrihet’ pas të dashurit biznismen, ka një dedikim të ëmbël për të

21/10/2020

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina, para disa ditëve pranoi propozim për martesë. E për djalin që i ka rrëmbyer zemrën, këngëtarja ka bërë një dedikim ... Read More

Propozimi nga Italia: Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë jo futbollistëve por Presidentit Matarella

29/03/2020

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, ... Read More

 “Martohu me mua”/ Vajza e dashuruar pas Putin, i bën propozimin përpara kamerave

10/03/2020

Një propozim për martesë i ka ardhur presidentit të Rusisë. Gjatë një vizite zyrtare, Putin është pritur nga një turmë njerëzish në rrugë. Por ndryshe ... Read More

Së shpejti dasëm, Rezarta Shkurta jep lajmin e bukur dhe tregon unazën e propozimit

03/02/2020

Rezarta Shkurta mori propozim të dytë për martesë nga bashkëshorti i saj, Ermal Hoxha, teksa ndodhin me pushime në Dubai, një vit më parë. Ditën ... Read More

Gazetari i propozon live të jetojnë bashkë, Era Rusi: S´jam për të të mbushur krevatin ty

07/01/2020

Këngëtarja Era Rusi mori një propozim live nga gazetari Ervin Kurti, teksa ishin pjesë e emisionit “E Diell´´. Këngëtarja fillimisht u pyet se kur ka ... Read More

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë

16/05/2019

Kuvendi i Kosovës ka miratuar propozim rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë. Me 79 vota për, asnjë votë kundër është miratuar kjo rezolutë. Lexo po ... Read More

Osmani: Dallon propozim-rezoluta për gjenocidin dhe platforma për dialogun

16/05/2019

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e sotme, ka thënë se propozim rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë dhe platforma për ... Read More

Dy muaj arrest shtëpiak për policin dhe mësuesin në rastin e të miturës nga Drenasi

03/05/2019

Prokuroria Themelore në Prishtinë, njofton se Departamenti për të Mitur, më 02.05.2019, ka ushtruar Propozim për zëvendësimi e masës së paraburgimit, si masë më e ... Read More

Grupet e punës nuk kanë komunikuar për takim të ri

04/04/2019

Alsat 2019-04-04T15:20:27+02:00 Grupet e punës për harmonizimin e propozim – Ligjit për Prokurorinë Publike nuk kanë kontaktuar më për takime të radhës. Nga Ministria e ... Read More

“Serbia po kërkon marrëveshje me Shqipërinë për ndarjen e mundshme të Kosovës” (Video)

20/02/2019

Serbia tashmë si propozim zyrtar të saj për zgjidhjen e çështjes së Kosovës po e paraqet të nevojshme ndarjen e kufirit mes serbëve dhe shqiptarëve. ... Read More

Bullgaria miraton Protokolin për aderimin e Maqedonisë në NATO

30/01/2019

30 Janar 2019 / 13:54 Qeveria e Bullgarisë ka miratuar propozim Protokollin e Marrëveshjes Veriatlantike për aderim të Maqedonisë në NATO. Me të njëjtin vendim, ... Read More