Tag: projekt

Berkan Ahmeti rikthehet me këngë prekëse dedikuar babait të ndjerë

14/03/2021

Berkan Ahmeti është rikthyer me projekt të ri muzikor. Artisti, i cili shquhet për një sërë hitesh, kësaj radhe ka sjell një këngë dedikuar babait ... Read More

Ronela Hajati thumbon kolegët: Projektet “gjigante” që me zor i presin të gjithë, rezultojnë materialet më të zakonshme

01/02/2021

Këngëtarja Ronela Hajati edhe pse nuk ka publikuar asnjë projekt muzikor së fundmi, ka treguar se ky vit ka qënë mjaft intensiv. Këngëtarja ka bërë ... Read More

Një ‘mami beqare’, Tuna tregon ku po i kalon pushimet dimërore

26/01/2021

Ka kohë që këngëtarja e njohur nuk ka promovuar ndonjë projekt të ri muzikor. Megjithatë paraqitjet e saj në rrjetet sociale nuk është se mungojnë ... Read More

Transformim i madh nga Arta Bajrami, shikoni si duket para dhe pas ndërhyrjeve kirurgjike

09/01/2021

Arta Bajrami ka kohë që nuk ka promovuar ndonjë projekt të ri muzikor. Megjithatë, këngëtarja në fjalë aktive di të tregohet në rrjetet sociale. Bajrami ... Read More

Bashkohen Gili, Edona, Remzia dhe Shkurta, por Shyhretja i ‘injoron’ të katërtat

08/12/2020

Gili, Edona, Remzia dhe Shkurta janë bashkuar për një projekt. Ato po përgatisin diҫka të bukur për festat e fundvitit, shkruan ORAinfo. Të katërtat konsiderohen ... Read More

Vajza e Shyhrete Behlulit është ndryshuar krejtësisht, kaq shumë ndërhyrje estetike ka bërë!

06/11/2020

Engjëllusha Salihu ka kohë që nuk ka lansuar ndonjë projekt të ri muzikor. Megjithatë, paraqitjet e saj të ndryshme, në rrjetet sociale nuk është se ... Read More

Lufta ndaj COVID-19 bën bashkë Rita Orën dhe Dua Lipën, ja projekti i ri muzikor

21/04/2020

Një projekt muzikor bamirësie do të realizohet nga 23 yje të pop-it, për të mbledhur para për fondin lehtësues për pasojat e COVID-19. Coveri i ... Read More

Lufta ndaj COVID-19/ Projekti muzikor bën bashkë Rita Orën dhe Dua Lipën

21/04/2020

Një projekt muzikor bamirësie do të realizohet nga 23 yje të pop-it, për të mbledhur para për fondin lehtësues për pasojat e COVID-19. Coveri i ... Read More

Kompjuteri më i vogël në botë shndërrohet në armën më të fuqishme vdekjeprurëse

28/10/2019

Një ekip i quajtur Mert Arduino, në Hackster.io, ka njoftuar një projekt “bëje vetë” në të cilin Raspberry Pi u përdor për të krijuar një ... Read More

Gjermania s’e ndalon “Huawei”-n, pavarësisht paralajmërimit amerikan për spiunim

16/10/2019

Gjermania ka lëshuar një projekt udhëzues të brezit të ardhshëm të sigurisë pa tela që nuk parashikon ndalimin e “Huawei”- t. Sidoqoftë, SHBA-ja ka paralajmëruar ... Read More

Motrat Mustafa i gëzohen këtij suksesi me këngën “Çika e nanës”

01/05/2019

Motrat Mustafa javë më parë publikuan projektin dedikuar nënës. Ky projekt ishte më i veçantë ngase kënduan tetë motrat, madje një pjesë edhe nëna e ... Read More

Shyrete Behluli me Leartën i këndojnë Nexhmije Pagarushës në këngën e re

30/04/2019

Shyhrete Behluli dhe reja e saj Learta po vijnë me një projekt të përbashkët muzikor. Gjatë ditës së sotme u bë e ditur se Shyhrete ... Read More