Tag: presidentit

Ismet Krasniqi merr edhe zyrtarisht detyrën e presidentit të Komitetit Olimpik të Kosovës

31/03/2021

Ismet Krasniqi merr edhe zyrtarisht detyrën e presidentit të Komitetit Olimpik të Kosovës. Ish-presidenti i deritashëm, Besim Hasani, ia ka dorëzuar sot edhe zyrtarisht detyrën ... Read More

Emmanuel Macron merr kërkesë publike nga Depay

19/03/2021

Depay kërkesë publike presidentit të Francës. Futbollisti i Lyon, Memphis Depay i ka bërë një kërkesë publike përmes Tëitterit presidentit të Fracnës, Emmanuel Macron. Depay ... Read More

Mësohet se kush janë katër kandidatët për postin e presidentit të Barcelonës

11/01/2021

Këta janë katër kandidatët për postin e presidentit të Barcelonës. Siç dihet Barcelona momentalisht është pa president me dorëheqjen e dhënë të Josep Maria Bartomeu ... Read More

Njihuni me ‘Zotriun e parë’ të Kosovës

06/11/2020

Që nga dita e djeshme, Vjosa Osmani do ta ushtrojë detyrën e presidentit të Kosovës. Juristja dhe profesoresha e drejtësisë e mori udhëheqjen e shtetit ... Read More

Babai i shkoi në Hagë, Endriti e bën këtë ndryshim në Instagram

06/11/2020

Endrit Thaçi, djali i ish presidentit Hashim Thaçi, ka larguar pothuajse të gjitha fotografitë nga udhëtimet e tij jashtë vendit. Në llogarinë e tij në ... Read More

Pogba braktisë Kombëtaren franceze, pasi Macron tha se islami është burim i terrorizmit

26/10/2020

Paul Pogba e ka braktisur Kombëtaren e Francës, pas deklaratës së presidentit të Francës, Emmanuel Macron, se islami është gjoja burim i terrorizmit ndërkombëtar. Mesfushori ... Read More

FOTO/ E bija e Trump feston ditëlindjen, pamje nga festa e “shfrenuar”…

15/10/2020

E bija e presidentit amerikan, Tiffany Trump, festoi ditëlindjen e saj të 27-të para pak ditësh në Miami. Ajo realizoi në festë me shumë të ... Read More

Ja si ruhet edhe në kafe e dashura e re e Valdimir Putinit!

07/10/2020

Alina Kabaeva ka shkaktuar debat të madh në Rusi. E përfolura si e dashura e re e presidentit rus, Vladimir Putin, ka postuar një fotografi ... Read More

La Liga kthehet në fushë më 11 Qershor, 39 ditë do të luhet pa ndërprerje

29/05/2020

11 Qershor. Kjo është data që ekipet spanjolle të futbollit do të rikthehen në fushë. Ka qenë presidentit i La Ligas, Javier Tebas, i cili ... Read More

Djali i Ilir Metës feston 20 vjetorin/ Presidenti i  bën urimin e veçantë

29/04/2020

Besar Meta, djali i Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi feston sot 20-vjetorin e nuk mund të mungonte një urim ... Read More

Vijon përplasja/ Braçe i ashpër me Armando Dukën: Zhvatje! Po t’u dhimbs futbolli shit Bentlyn

06/04/2020

Debati mes zëvendës kryeministrit Erion Brace dhe presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka, për dhënien e ndihmës financiare të shtetit për klubet e ... Read More

 “Martohu me mua”/ Vajza e dashuruar pas Putin, i bën propozimin përpara kamerave

10/03/2020

Një propozim për martesë i ka ardhur presidentit të Rusisë. Gjatë një vizite zyrtare, Putin është pritur nga një turmë njerëzish në rrugë. Por ndryshe ... Read More