Tag: prek

E çuditshme/ Elseid Hysaj rezulton për herë të dytë me COVID

10/12/2020

Lajme të këqija për Napolin dhe për përfaqësuesen Shqiptare. COVID-19 prek sërish kapitenin Elseid Hysaj. Anësori kuqezi rezultoi fillimisht pozitiv pas grumbullimit me ekipet kombëtarë, ... Read More

Asteroidi që pritet të kalojë orbitën e Tokës javën e ardhshme

03/11/2020

23:25 | 2 Nëntor 2020 NASA po ndjek asteroidin 2020 TGI, i cili pritet të prek orbitën e Tokës të shtunën më 7 nëntor dhe ... Read More

E konfirmon FIFA, presidenti Infantino i pozitiv me COVID-19. Ja gjendja e tij…

27/10/2020

Covid-19 prek FIFA-n. Një tjetër personazh i botës së futbollit ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Bëhet fjalë për presidentin e FIFA-s, Xhani Infantino. Lajmi është ... Read More

Kjo është sëmundja e rrezikshme që po prek moshat e reja, shkaqet dhe simptomat si dallohet

02/09/2020

Dementia është një sëmundje që prek disa zona të trurit dhe dëmton memorien. Kjo sëmundje zakonisht plak një pjesë të trurit duke e përjashtuar atë ... Read More

Receta e vetme që parandalon rënien e flokëve

30/06/2020

Të të bien flokët është diçka normale që prek çdokënd në faza të caktuara të jetës. Regjimi ushqimor i varfër, përdorimi i produkteve të pakontrolluara ... Read More

Çfarë të bëni kundër celulitit – Trajtimi natyral që ju vjen në ndihmë

Çfarë të bëni kundër celulitit – Trajtimi natyral që ju vjen në ndihmë

15/06/2020

Celuliti është një problem që prek thuajse të gjithë njerëzit. Nuk ka më rëndësi gjinia apo mosha, celuliti ka filluar të shfaqet tek kushdo dhe ... Read More

Trajtimi natyral që trajton celulitin

11/06/2020

Celuliti është një problem, që i prek thuajse të gjithë njerëzit. Nuk ka më rëndësi gjinia apo mosha, celuliti ka filluar të shfaqet tek kushdo ... Read More

Trajtimet e thjeshta natyrore për hidratimin e duhur të flokëve

31/05/2020

Flokët e thatë janë një problem që prek shumë njerëz, shpesh për disa arsye, flokët janë pa shkëlqim. Kjo ndodh si për shkaqe të jashtme, ... Read More

Plakja e trurit, pesë mënyra si të parandaloni rrezikun

14/05/2020

Sëmundja e dementias është një ndër më të përhapurat në të gjithë globin. Prek trurin dhe dëmton kujtesën, duke ndikuar në kthjelltësinë e tij dhe ... Read More

Sëmundjet që shkaktohen nga të ushqyerit keq dhe kujdesi që duhet të tregoni

26/02/2020

Kequshqyerja përkufizohet si një çrregullim që prek ushqyerjen dhe ka të bëjë me një shqetësim serioz shëndetësor. Ky çrregullim ndahet në dy kategori: ushqyerja e ... Read More

Receta të indianëve për shërimin e reumës

09/12/2019

Artriti reumatoid prek miliona njerëz në të gjithë botën. Është një lloj sëmundje e kyçeve që mund të trashëgohet gjenetikisht. Prek bërrylat, gishtat, gjunjët, nofullat, ... Read More

Pijen që duhet ta konsumoni çdo mëngjes për shtypje më të ulët të gjakut

02/10/2019

Shtypja e lartë e gjakut i prek një në katër të rritur vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, por edhe shumë njerëz tjerë nuk e dinë ... Read More