Tag: prania

Sara Hoxha flet pë përjetimet e lindjes, ka disa fjalë edhe pë Ledrin

25/03/2021

Sara Hoxha thotë që prania e Ledrit ia lehtësoi procesin e lindjes. Partnerja e rep-artistit po qëndron aktive në rrjete sociale pas lindjes së fëmijës. ... Read More

Media serbe gjen shkakun e lojës së dobët së Crvena Zvezdës kundër Tiranës: Po digjeshin nga gazetaret bukuroshe shqiptare

26/08/2020

Prania e gazetareve dhe vajzave bukuroshe shqiptare në stadiumin “Air Albania” duket se ka qenë një arsye se pse lojtarët e  Crvena Zvezdës nuk kanë ... Read More

Dermatologët amerikanë: Koronavirusi, shenjat që mund të japë në lëkurë

27/04/2020

Dermatologë të ndryshëm amerikanë kanë shprehur shqetësim për gjasat që prania e COVID-19 në organizëm të manifestohet edhe në lëkurë nëpërmjet acarimeve, njollave apo puçrave. ... Read More

Depresioni, një nga efektet negative të sheqerit në organizëm

06/01/2020

Fakti që sheqeri ka një ndikim negativ në organizëm, nuk përbën më lajm. Prania e tij ka lidhje të drejtpërdrejtë me mbipeshën, diabetin dhe sëmundjet ... Read More

Nga përmirësimi i kujtesës deri tek lëkura, ja pse lëngu i rrushit është i mirë për shëndetin

29/08/2019

Lëngu i rrushit ndihmon në përmirësimin e shëndetit të zemrës, trurit dhe lëkurës.Sipas ekspertëve, prania e antioksidantëve të shumtë e bënë këtë lëng shumë të ... Read More

“Alfat” po kujdesen për sigurinë e deputetëve në Gjykatë

22/10/2018

22 Tetor 2018 / 11:14 Ndryshe nga seancat e mëparshme, kur prania e policisë në sallën e gjyqit ishte minimale, sot pas votimit të deputetëve ... Read More