Tag: planifikon

Barcelona vë në shënjestër yllin e Inter

19/01/2021

Barcelona po planifikon të transferojë yllin e Interit. Barcelona po kërkon të transferojë lojtarë të ri për të transformuar mesfushën e tyre. La Gazette dello ... Read More

Për të synuar titullin, Milani planifikon tre blerje

25/12/2020

Milani planifikon tre blerje për të synuar titullin. Mbyllja e vitit në vendin e parë ka bërë që te Milani t’u hapet oreksi dhe të ... Read More

E bujshme: Luis Alberto transferohet tek rivali i Lazios

16/12/2020

Luis Alberto transferohet tek rivali i Lazios. Luis Alberto duket se po e planifikon të ardhmen e tij larg skuadrës së Lazios edhe përkundër faktit ... Read More

Coutinho – Juventus, ndodh e papritura

28/11/2020

Juventusi nuk planifikon transferimin e Coutinhos në janar. Juventusi nuk është duke tentuar që të transferojë Philippe Coutinhon nga Barcelona në afatin kalimtar të janarit. ... Read More

Testi i antitrupave me saktësi 98.6%, Britania do ta shpërndajë falas

18/07/2020

Qeveria britanike po planifikon të shpërndajë miliona teste falas të antitrupave të koronavirusit, pasi një variant i tyre i mbështetur prej saj rezultoi i suksesshëm. ... Read More

Zbulohet unaza e arit 18 karat nga viti 1834

24/01/2020

Një zbulues amator i metaleve që zbuloi një unazë ari nga viti 1834 planifikon ta ribashkojë atë me pasardhësit e pronarit. Unaza 18 karatësh mban ... Read More

Trump planifikon t’i ndalojë cigaret elektronike

13/09/2019

Presidenti amerikan Donald Trump ka njoftuar se administrata e tij po planifikon t’i ndalojë cigaret elektronike me aromë, pas një numri të vdekjeve të lidhura ... Read More

Gazeta e Barcelonës zbulon përforcimin e ri të Real Madridit, çmimi 70 milionë euro

27/08/2019

13:03 | 08/27/2019 Real Madrid planifikon edhe një blerje të madhe para mbylljes së afatit kalimtar të verës. Real Madrid është duke negociuar me Sporting ... Read More

Rreth 32 mijë euro kushton klonimi i qenve dhe maceve në Kinë

21/08/2019

Kompania planifikon klonimin e 500 qenve të tjerë në pesë vjetët e ardhshme. Kohët e fundit u raportua se Sinogen ishte i pari në vend ... Read More

iPhone për 2021 do të ketë sensor gjurmë gishtërinjsh në ekran

06/08/2019

Apple planifikon të ri-prezantojë Touch ID, me një sensor gjurmësh të gishtërinjve në ekran, në telefonat për 2021, sipas raportit të analistit të industrisë Ming-Chi ... Read More

Facebook synon t’i bëjë konkurrencë Bitcoin-it me valutën e saj ”Libra”

19/06/2019

Facebook po planifikon për të lëshuar në qarkullim, vitin e ardhshëm, një monedhë të re digjitale, të quajtur Libra. Nepërmjet një njoftimi bëhet e ditur ... Read More

Zbulohen dhe konfirmohen modelet iPhone 2019

25/05/2019

Tashmë është e ditur se Apple planifikon të lansoj iPhone të ri këtë vit. Nëse thashethemet duhet të besohen, linja do të përfshijë iPhone 11, ... Read More