Tag: pezulluar

Pezullimi i ndeshjes Danimarkë-Finlandë, UEFA jep një tjetër njoftim të rëndësishëm

12/06/2021

Ndeshja Danimarkë-Finlandë është pezulluar përkohësisht. Ky është vendimi i fundit i UEFA-s pas ngjarjes së rëndë, ku mesfushori danez Kristian Eriksen, pësoi atak kardiak në ... Read More

Punë e kryer: Pezullohet Superliga Evropiane

21/04/2021

Pezullohet Superliga Evropiane. Superliga Evropiane është pezulluar, vetëm 48 orë pasi e njoftoi krijimin, për shkak se u tërhoqën nga ajo gjashtë klubet angleze që ... Read More

Katastrofë për Zlatan Ibrahimoviç

13/04/2021

Ibrahimovic merr dënim të dyfishtë për kartonin e kuq Zlatan Ibrahimovic është pezulluar me një ndeshje dhe është gjobitur me 5.000 euro për kartonin e ... Read More

Pezullohet Atdheu nga “Përputhen”

11/03/2021

Atdheu pezullohet nga “Përputhen”. Pas situatës së djeshme, Atdheu është pezulluar nga emisioni. Debati mes Atdheut, Elvisit dhe Antonelës rezultuan me disa vendime në “Përputhen”, ... Read More

Pezullohen stërvitjet te ekipi i Vojvodës, shkak rastet me koronavirus

23/02/2021

Torino ka pezulluar stërvitjet për skak të shtimit të rasteve të reja me koronavirus. Torino ka pezulluar stërvitjen për shkak të shqetësimeve për më shumë ... Read More

Puthi gazetaren seksi pas intervistës, komisioni merr vendimin për boksierin

29/03/2019

Boksieri bullgar Kubrat Pulev është pezulluar pa afat nga Komisioni i Sportit të Kalifornisë, pasi puthi në buzë gazetaren Jennifer Ravalo, pas intervistës që ajo ... Read More

Prishja e marrëdhënieve me ShBA-në, ekzagjerim apo realitet?

23/03/2019

Refuzimi i kryeministrit Ramush Haradinaj për të pezulluar taksën doganore ndaj mallrave serbe, ka bërë temë diskutimi raportet e Kosovës me vendet që i konsideronte ... Read More

Ahmeti thotë se Kosova nuk ka ‘plan B’ për vazhdimin e dialogut

23/03/2019

Dialogu tre palësh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian ka mbetur i pezulluar. Kjo për shkak të taksës së vendosur nga Qeveria ... Read More

Sindikatat e Shërbyesve Civilë pezullojnë grevën, presin miratimin e Projektligjit për Paga

30/01/2019

Sindikata e Shërbimit Civil të Kosovës ka njoftuar se ka pezulluar grevën. Sipas kësaj Sindikate pezullimi i grevës do të vlejë deri në miratimin e ... Read More

Emiliano Sala, sulmuesi që luftoi për ëndrrat e tij, tani i zhdukur në brigjet e Anglisë

23/01/2019

Forcat e policisë së Guernsey dhe shërbimet lokale të emergjencës i kanë pezulluar kërkimet për aeroplanin që është zhdukur dhe që besohet se në të ... Read More

Greva në arsim, pasojë e premtimeve elektorale

20/01/2019

Janë bërë tashmë një javë që kur mësimdhënësit e Kosovës kanë pezulluar mbajtjen e orëve mësimore. Greva, e cila u shpall nga Sindikata e Bashkuara ... Read More

Pezullohet gjyqtari që i kërkoi favor seksual e para gruas që donte kujdestarinë e fëmijës

10/01/2019

Këshilli i Lartë Gjyqësor në Shqipëri me unanimitet votash ka pezulluar nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Fierit, Roland Hysi, i cili i ka kërkuar ... Read More