Tag: personat

Ekspertët tregojnë se a mund të infektohet një person dy herë me koronavirus?

15/01/2021

Një studim i ri nga ekspertët britanikë thotë se personat që kanë mposhtur koronavirusin kanë të njëjtin nivel mbrojtje me pacientët e vaksinuar. Instituti I ... Read More

“Kur flet dhe ti që të vjen era…”, Stresi shpërthen ndaj Einxhel Shkirës, reagon moderatorja  

11/12/2020

Reperi i njohur Stresi ka reaguar në rrjetet sociale për personat që i kanë dalë kundër protestës së zhvilluar pas vrasjes së 25-vjeccarit Klodian Rasha, ... Read More

Pse nuk duhet të hani hudhër para gjumit?

05/12/2020

Për personat që vuajnë nga tensioni i gjakut përdorimi i saj bëhet pak specifik dhe kërkon kujdes në përdorim. Hudhra është padyshim një ushqim që ... Read More

Evi Reçi kujton të afërmit që humbën jetën nga tërmeti: Më mungoni shumë

26/11/2020

Këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi ka kujtuar personat e afërm që humbi nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit 2019. Evi publikoi në ‘Instastory’ një foto ... Read More

Lajm i mirë: Pfizer thotë se vaksina kundër koronavirusit është 94 përqind efektive te personat mbi 65 vjeç

18/11/2020

Vaksina për COVID-19: Pfizer thotë se është 94 përqind efektive te personat mbi 65 vjeç. Vaksina për COVID-19, e zhvilluar nga Pfizer dhe BioNTech, duket ... Read More

Përtypni aspirinën për efekt maksimal

07/11/2020

Personat të cilët kanë pasur dhe kanë probleme me zemrën, kanë shumë më tepër dobi nga aspirina nëse e përtypin atë, sesa kur e marrin ... Read More

Si të trajtoni psoriazën në kushte shtëpie

26/08/2020

Vetëm personat që vuajnë nga psoriaza mund ta kuptojnë plotësisht sa rraskapitëse është kjo sëmundje. Përveç simptomave shoqëruese që sa vijnë e komplikohen, e kruara ... Read More

Ja si shkojnë të veshur në plazh Elvis Naçi me gruan

15/08/2020

Hoxha nga Tirana, Elvis Naçi, është një nga personat më të mediatizuar, që haset shpesh në media online, por edhe ato vizive. Naçi, u bë ... Read More

Nga Rudina Dembacaj te Armina Mevlani, ja “njerkat” e showbizz-it shqiptar

09/05/2020

Marrëdhënie të shkëlqyera apo të ngrira me fëmijët e partnerëve të tyre – Personat e showbizz-it jemi mësuar t’i shikojmë edhe në momente familjare, teksa ... Read More

Keisi merr dhuratën luksoze për ditëlindje, reagon dhe ndaj urimit të Stresit

11/02/2020

Ish partnerja e reperit Stresi, Keisi feston sot ditëlindjen. Një ndër personat e parë që e uroi ishte reperi, i cili postoi  një foto në ... Read More

Loredana hedh pas krahëve të shkuarën, bën publike lidhjen e re

16/01/2020

Loredana ka qënë një ndër personat më të komentuar kohët e fundit, si fillim për lidhjen me Mozzik, më pas për suksesin e saj në ... Read More

Studimi që zbulon diçka jo të mirë për personat e lindur në pranverë dhe verë

20/12/2019

Një studim i bërë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka zbuluar se personat e lindur në pranverë dhe verë kanë mundësi më të lartë ... Read More