Tag: përpjekjeve

Rastet kur barku ka fryrje, jo kilogramë të tepërt

05/10/2019

Ka raste kur fryrja e barkut nuk largohet pavarësisht përpjekjeve tona të shumta.Instruktori i i disa personazheve të njohur, James Duigan, ka zbuluar disa nga ... Read More

Makina e grabitësve të Rinasit u modifikua në Elbasan, një femër ndihmoi autorët

21/04/2019

Në vazhdën e përpjekjeve intensive për të zbardhur grabitjen e 9 prillit 2019 në aeroportin e Rinasit, prokurorët dhe grupi i hetimit, kanë dyshime të ... Read More

Detaje nga grabitja e Rinasit: Makina u modifikua në Elbasan, një femër ndihmoi autorët

21/04/2019

Në vazhdën e përpjekjeve intensive për të zbardhur grabitjen e 9 prillit 2019 në Aeroportin e Rinasit, prokurorët dhe grupi i hetimit, kanë dyshime të ... Read More

Ekskluzive: Platforma e dialogut thotë se sovraniteti i Kosovës është i padiskutueshëm (Dokument)

15/02/2019

Draft-platforma e hartuar nga delegacioni i Kosovës i bisedimeve i jep një goditje përpjekjeve për shkëmbim të territoreve. Telegrafi dhe RTV Dukagjini kanë siguruar një ... Read More

Gjashtë emrat që mund ta sfidojnë McGregorin në rikthimin e tij brenda këtij viti

12/02/2019

Rikthimi i Conor McGregorit në rrugëtimin e tij drejt përpjekjeve për ta rifituar titullin e UFC-së në kategorinë e peshave të lehta pritet të fillojë ... Read More

Autobusi ku nuk keni nevojë për biletë, por ka kafe dhe pije tjera të nxehta (Video)

18/01/2019

Pas përpjekjeve të pasuksesshme për të gjetur një punë në administratën shtetërore, dy të rinj zgjodhën një ide biznesi disi të rrezikshme por kreative. Sipas ... Read More

“Forbes” shkruan për bunkerët e Shqipërisë, thotë se nga të braktisur ata po shndërrohen në biznes

08/01/2019

Revista e njohur “Forbes” i kushton një reportazh bunkerëve në Shqipëri dhe përpjekjeve të ndryshme arkitekturore për t’i kthyer ato në shërbim të turizmit dhe ... Read More