Tag: përfshin

BE-ja përfshihet nga vala e tretë e COVID-19

14/03/2021

Vala e tretë Covid-19 përfshin të gjithë BE-në. Italia, Franca, Gjermania dhe Polonia shohin rritje të niveleve të infeksionit Një valë e tretë e pandemisë ... Read More

Çfarë kërkuan shqiptarët në internet gjatë vitit 2020?

07/01/2021

Pavarësisht se platforma Google nuk e përfshin Shqipërinë në raportimin vjetor të trendeve të kërkimit, ajo ofron megjithatë të dhëna se për çfarë temash shqiptarët ... Read More

Laptopët LG 2020 Gram bëhen me procesorë të gjeneratës së 10-të Ice Lake

12/12/2019

LG ka zbuluar versionet e laptopëve Gram për 2020 dhe formacioni i ri përfshin modele 17, 15 dhe 14 inç, si dhe një konvertibël 2-në-1. ... Read More

Pyetjet psikologjike që ju ndihmojnë ta lexoni mendjen e çdo personi

15/03/2019

“Diskutimet e thella” janë bërë diçka e popullarizuar së fundmi. Në parim, ky fenomen përfshin bisedat filozofike mes dy miqve. Ditëve të sotme, bisedat e ... Read More

Vaji më i miri i gatimit për ta përmirësuar shëndetin e zemrës dhe për ta ulur kolesterolin

20/02/2019

Konsumimi i një diete të shëndetshme dhe të balancuar – e cila përfshin të paktën pesë porcione pemë e perime në ditë – mund t’jua ... Read More

Frutat që duhet t’i hani për një jetë më të gjatë

07/02/2019

Konsumimi i një diete të shëndetshme e të balancuar mirë – e cila përfshin të paktën pesë porcione pemë dhe perime në ditë – mund ... Read More

Dymbëdhjetë filma të mrekullueshëm nga viti 2018 që meritojnë një çmim Oskar

07/01/2019

Ka ardhur koha që të përmbledhim gjërat e shkëlqyera të vitit të kaluar – dhe kjo përfshin zgjedhjen e filmave të denjë për nominimin e ... Read More

Tetovë, brenda një muaji arrestohen 120 shpërndarës të drogës

05/10/2018

5 Tetor 2018 / 14:37 Për vetëm një muaj në rajonin e Pollogut, që përfshin Tetovën dhe Gostivarin, janë arrestuar 120 përdorues dhe shpërndarës të ... Read More