Tag: përfshihen

Milan befason me listën e futbollistëve për Ligën e Evropës

03/02/2021

Mandzukic, Tomori dhe Meite përfshihen në ekipin e Milanit për Ligën e Evropës. Milan e ka larguar Jens Petter Hauge nga skuadra, me të cilën ... Read More

Të gjithë kemi menduar se Amsterdami është kryeqendra e biçiklistëve

29/01/2021

22:15 | 28 Janar 2021 Qytetet holandeze si Amsterdami dhe Utrecht përfshihen në listë, por në të vërtetë është Kopenhaga që është shpallur qyteti më ... Read More

Kjo është lista e Milanit për ndeshjen ndaj Atalantas, përfshihen dy transferet e reja

23/01/2021

Milan publikon listën për ndeshjen ndaj Atalantas, përfshihen dy transferet e reja. Sot me fillim nga ora 18:00 AC Milan do të përballet me Atalantan ... Read More

Sporti më brutal në botë është futbolli tradicional italian “Calcio Fiorentino”

27/09/2019

Pothuajse të gjithë janë të dhënë pas kësaj loje të bukur, futbollit, ku përfshihen edhe këta njerëz me tatuazhe të Florence’s së Italisë me futbollin ... Read More

Ushqimet që ndihmojnë në ripërtërirjen e trurit dhe largimin e toksinave

06/07/2019

Ushqimet ideale që duhet të përfshihen në regjimin ushqimor për lehtësimin e simptomave janë: boronicat e egra, spinaqi, farat e kërpit, koriandra, arrat, vaji i ... Read More

Ndodhën për herë të parë, këto ngjarje u futën në histori

05/06/2019

Në histori përfshihen ngjarje që ndodhin për herë të parë, apo që kanë një rëndësi të jashtëzakonshme për interesin e komunitetit.  Nga shpikja e kompjuterit ... Read More

Shkatërrimi i kallamit, OJQ-të duan të jenë pjesë e inspektimit

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T17:28:09+02:00 Qytetarë dhe aktivistë për mbrojtjen e mjedisit në Strugë kërkojnë të përfshihen në procesin e inspektimeve në bregun e liqenit. Ata nuk besojnë ... Read More

Të paraburgosurit në burgun e Idrizovës në grevë urie

10/12/2018

10 Dhjetor 2018 / 15:58 Të burgosurit në burgun e Idrizovës kërkojnë që të përfshihen në ligjin e mundshëm të amnistisë për ngjarjet e 27 ... Read More