Tag: përfshi

 “Femrat shikojnë ‘X5’”/ Antonela i kthehet Mevlanit: Qenke i virgjër

11/02/2021

Dje emisioni ‘Përputhen’ u përfshi përsëri nga debatet. Këtë herë protagonist ishte Mevlani, që duket se ndezi shume debat. Ky i fundit përdori shprehjen“, Vajzat ... Read More

E eliminoi nga “Love Story”/ Vivien shpërthen ndaj Saimirit

23/12/2020

Të hënën, Saimiri i “Love Story” u përfshi në një debat të ashpër me Vivienin, të cilin e eliminoi në fund të mbrëmjes.Gjithçka nisi nga ... Read More

Debati mes Feros dhe Robert Berishës/ Këngëtari i drejtohet reperit: Hallall të qoftë vetëbesimi

21/08/2020

Këngëtari Robert Berisha u përfshi në një debat virtual me reperin Fero javën e kaluar. Debat për të cilën reagoi në një intervistë për emisionin ... Read More

Partitë me mospajtime rreth transparencës së financave

10/05/2019

Transparenca e partive politike, përfshi edhe publikimin e financave dhe shpenzimeve, përbën një prej kritereve të domosdoshme që Komisioni Evropian u ka vënë të gjitha shteteve aspiruese ... Read More

Djegia e katedrales “Notre Dame”, këto janë reagimet e të famshmëve shqiptarë

16/04/2019

Kisha e njohur "Notre Dame" dje u përfshi nga zjarri.“Notre Dame” ka qenë njëri nga objektet me të cilat simbolizohej kryeqyteti francez, Parisi, shkruan lajmi.net. ... Read More

Geti dhe Marina kujtojnë vizitën në katedralen “Notre Dame”

16/04/2019

Katedralja Notre Dame në Paris mbrëmë u përfshi nga zjarri. Notre Dame, e cila identifikonte Parisin, ishte përfshirë papritmas nga zjarri dhe bëri që të ... Read More

Një veturë nga Kosova digjet në tunelin e Kalimashit

07/04/2019

Një automjet me targa të Kosovës që udhëtonte drejt Tiranës u përfshi nga flakët mëngjesin e së dielës në tunel të Thirrës në Kalimash. Për ... Read More

Ekipi negociator pa plan konkret për trajtimin e çështjes së viktimave të dhunës seksuale në dialog

31/03/2019

Si tematikë u përfshi e fundit në Platformën e dialogun me Serbinë, por Ekipi negociator nuk e ka idenë se çfarë mekanizmi do të trajtojë ... Read More

​Zjarri rrezikon të shkatërrojë lokalitetin arkeologjik “Kulla e Qelisë”

24/03/2019

Zjarri që ka përfshi gjatë ditës së djeshme dhe të sotme një pjesë të maleve të Deçanit, në orët e mbrëmjes ka marrë përmasa më ... Read More

“Kandidati për president”, Mitreski: Fjalën e fundit e kanë delegatët në Kongresin e së dielës

01/03/2019

1 Mars 2019 / 14:10 “Vazhdojmë të bisedojmë edhe sot me të gjithë partnerët, përfshi edhe BDI-në si partner i koalicionit qeveritarë. Jemi të përqendruar ... Read More

Edhe sonte ndotje e lartë e ajrit, kryeson ‘REKTORATI’ me 210 pm10

06/12/2018

6 Dhjetor 2018 / 23:21 Shumë qytete në Maqedoni, përfshi këtu edhe Shkupin çdo ditë po ngulfaten nga ajri i ndotur. Gjashtë stacionet matëse nga ... Read More

Erërat e forta, numërohen dëmet në kryeqytet

24/09/2018

24 Shtator 2018 / 18:54 Era e fuqishme që përfshiu më shumë qytete të Maqedonisë përfshi dhe Shkupin, ka shkaktuar probleme në disa pjesë të ... Read More