Tag: përfaqësuesit

PSG e shpërblen Marquinhos

01/12/2021

PSG nis bisedimet për rinovimin me Marquinhos Paris Saint-Germaini i ka nisur bisedimet me përfaqësuesit e Marquinhos për vazhdimin e kontratës së tij. Mbrojtësi brazilian ... Read More

Inzaghi i hakmerret keq Lazios, po e transferon yllin e madh te Interi

25/11/2021

Inzaghi transferon yllin e Lazios me parametra zero. Përfaqësuesit e Interit kanë shprehur gatishmërinë për ti plotësuar dëshirat e teknikut Simone Inzaghi në merkato. Ky ... Read More

Afrim Muçiqi vjen me një paralajmërim: O do t’punojmë të gjithë, o s’ka me punu askush

15/04/2021

Paralajmëron Afrim Muqiqi: O do t’punojmë të gjithë, o s’ka me punu askush. Përfaqësuesit e Odës së Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës sot ka mbajtur ... Read More

Calhanoglu rrit kërkesat për Milanin

28/12/2020

Calhanoglu dëshiron rritje page. AC Milan dhe përfaqësuesit e fubtbollistit turk, Hakan Calhanoglu, janë në bisedime për kontratën e re. Bisedimet ndërmjet AC Milan dhe ... Read More

Juventus merr këtë vendim për Dybalan

26/11/2020

Juventusi po mendon ta shpërblejë Dybalan. Juventus ka kontaktuar përfaqësuesit e Paulo Dybalas për t’u takuar në lidhje me një zgjatje të mundshme të kontratës ... Read More

Bojkoti i Superiores, flet ministrja Denaj: Sporti të mos përdoret si shantazh ndaj qeverisë

15/09/2020

Në mungesë të një dialogu, përfaqësuesit e qeverisë, të angazhuar për të zgjidhur bojkotin që Superioreja ka ndërmarrë, kanë vendosur ti përgjigjen publikisht Ligës së ... Read More

Ozil befason me skuadrën e re

06/08/2019

22:34 | 08/06/2019 DC United janë të vendosur për bisedime me përfaqësuesit e Mesut Ozil, duke e kërkuar gjermanin si një zëvendësim për Wayne Rooney. ... Read More

Rakiq në Beograd: Jemi gati që sërish të japim dorëheqje

24/05/2019

Pas zgjedhjeve lokale të mbajtura gjatë javës së kaluar në pjesën veriore, përfaqësuesit e Listës Serbe sot kanë udhëtuar për në kryeqytetin e Serbisë, që ... Read More

Përfaqësuesit e Preshevës: Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje

19/05/2019

Përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës thonë se me mohimin që u bën Serbia të drejtave të shqiptarëve, e vetmja alternativë për qytetarët e Luginës, ... Read More

Vendoset gurthemeli i shtatores së heroit të kombit Abdullah Tahiri

19/05/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me djalin e heroit, familjen, përfaqësuesit e institucioneve dhe pjesëmarrës të shumtë, kanë vendosur themelin për ... Read More

Përmbyllët mbështetja e BE-së për fuqizimin e sistemit të drejtësisë në Kosovë

16/05/2019

Zyra e Bashkimi Evropian dhe Përfaqësuesit Special të BE-së organizon ngjarjen përmbyllëse të projektit të binjakëzimit të BE-së “Fuqizimi i formulimit të politikave dhe hartimit ... Read More

Sa është e vështirë qasja në dokumentet zyrtare?

14/05/2019

Qasja në dokumente zyrtare në Kosovë parashihet me ligj. Por, gazetarët dhe përfaqësuesit e shoqërisë civile, të cilët kanë më së shpeshti kërkesa për qasje ... Read More