Tag: Përfaqësueses

Arijanet Murqi po transferohet në Galatasarayt

17/01/2022

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriq do të largohet nga Adana Demirspori në fund të sezonit por jo edhe nga Superliga e Turqisë. Mediumet ... Read More

“Nuk ka pasur sjellje pozitive”, Reja paralajmëron Brojën: Kush nuk punon për ekipin, jo pjesë e grupit

16/12/2021

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Edi Reja, ka lëshuar një paralajmërim të qartë se personazhi i momentit për futbollin shqiptar, Armando Broja, nuk është në majën ... Read More

Dorëzohet Vedat Muriqi, kërkon largimin nga Lazio

26/10/2021

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi ka kërkuar largimin nga skuadra e Lazios, ka raportuar të martën sajti italian “Calciomercato”. Mësohet se Muriqi dëshiron ... Read More

“Jemi këtu se e meritojmë”, Reja: Po ta dija se bën gol, do aktivizoja Brojën vetëm në 3 minutat e fundit

11/10/2021

Trajneri i përfaqësueses shqiptare të futbollit, Edi Reja, është shfaqur sot në konferencë për shtyp para mediave, duke treguar situatën e ekipit para ndeshjes vendimtare ... Read More

Futbollisti i Kosovës i jep fund beqarisë – fejohet për herë të dytë

12/09/2021

Futbollisti i Kosovës, Arbër Zeneli fejohet për herë të dytë. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli, është duke i munguar fushës prej më shumë ... Read More

Manaj transferohet në Serie A, huazim me të drejtë blerje

31/08/2021

Tashmë është zyrtare, Rey Manaj rikthehet në Serie A. Sulmuesi i përfaqësueses shqiptare kalon tek ekipi i Spezia. Manaj transferohet në formë huazimi me të ... Read More

Benjamin Kololli zyrtarizohet të ekipi që askush nuk e kishte pritur!

23/07/2021

Klubi japonez, Shimizu S-Pulse ka konfirmuar edhe zyrtarisht transferimin e lojtarit të Përfaqësueses së Kosovës, Benjamin Kololli, si lojtar i lirë. Para disa ditësh u ... Read More

Trajneri i Spanjës Luis Enrique paralajmëron Kosovën!

24/03/2021

Luis Enrique paralajmëron se me Kosovën s’do të kursejë lojtarët Përzgjedhësi i përfaqësueses së Spanjës në futboll, Luis Enrique, ka paralajmëruar se në ndeshjen me ... Read More

Kjo është logoja e re e Përfaqësueses së Kosovës para ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës

23/03/2021

Publikohet logoja e re e Përfaqësueses së Kosovës para ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës. Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar logon e re ... Read More

Belkiz e publikon Milotin duke luajtur me djalin e tij, ky detaj merr gjithë vëmendjen

08/12/2020

Kaq shumë i ngjan djali Milot Rashicës. Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica dhe bashkëshortja e tij, Belkiz Kera janë ndër çiftet simpatike, të ... Read More

Leverkusen – Rashica, lajm i papritur nga Gjermania

25/11/2020

Zbehet interesimi i Leverkusenit për Rashicën. Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, mund të mbetet pjesë e Werder Bremenit deri në verën e vitit ... Read More

Infektohet me koronavirus Bernard Challandes

11/11/2020

Bernard Challandes infektohet me COVID-19. Pas kryerjes së testit për COVID-19, përzgjedhësi i Përfaqësueses, Bernard Challandes dhe njëri nga pjesëtarët e tjerë të stafit (menaxheri ... Read More