Tag: pavarësisht

A duhet të vaksionohen përsonat që e kanë kaluar Covidin

16/01/2021

Specialisti i sëmundjeve infektive tregon se a duhet të vaksinohen ata që e kanë tejkaluar COVID-19. Pavarësisht infektimit fillestar, Qendra amerikane për Parandalimin dhe Kontrollin ... Read More

Ja pse nuk duhet të punoni mbi 4 vjet në të njejtin vend

07/01/2021

Pavarësisht nga arsyet për ndryshim, klima aktuale e punësimit kërkon që punëkërkuesit të jenë më të shkathët. Si e tillë, ju do të vëreni se ... Read More

Çfarë kërkuan shqiptarët në internet gjatë vitit 2020?

07/01/2021

Pavarësisht se platforma Google nuk e përfshin Shqipërinë në raportimin vjetor të trendeve të kërkimit, ajo ofron megjithatë të dhëna se për çfarë temash shqiptarët ... Read More

Çfarë do të sjellë viti 2021 për shkencëtarët dhe astronautët?

06/01/2021

01:54 | 6 Janar 2021 Shumë udhëtime me sa duket do të ndodhin. Pavarësisht pandemisë së koronavirusit, viti 2020 ka qenë një vit mjaftë i ... Read More

Nga dëshira për dasmë deri tek fëmija i dytë, Rudina Dembacaj tregon planet për të ardhmen me Mark Frrokun

05/01/2021

Pavarësisht vitit të vështirë të të gjithëve, për Rudina Dembacajn, 2020-a ka qenë një vit me shumë ngjarje të trishta dhe të lumtura. Moderatorja do ... Read More

U kry, këtë fanellë pritet ta vesh Icardi pas afatit të janarit

26/12/2020

PSG-ja s’lejon largimin e Icardit. Mauro Icardi do të mbetet te Paris Saint-Germain, pavarësisht spekulimeve rreth së ardhmes së tij. Sipas mediave franceze drejtuesit e ... Read More

Këto gjëra kurrë mos i bëni në një hotel

25/12/2020

Pavarësisht se sa yje ka hoteli, apo sa ke paguar për dhomën ka disa gjëra që nuk këshillohet t’i bëni në hotel. Sido që të ... Read More

Milani me shumë mungesa kërkon të mbetet e pamposhtur kundër Sassuolos

20/12/2020

Milani do të kërkojë të vijojë të mbetet skuadër e mposhtur dhe lider i Serie A, pavarësisht mungesave të mëdha me të cilat do të ... Read More

Iniesta jep lajmin e madh

16/12/2020

Iniesta s’e ka ndërmend të pensionohet, pavarësisht lëndimit. Andres Iniesta nuk heq dorë nga futbolli i luajtur pavarësisht një dëmtimi të rëndë i është nënshtruar ... Read More

Bill Gates në CNN: Kafetë dhe restorantet mund të mbyllen deri në fund të vitit 2022

15/12/2020

01:37 | 15 Dhjetor 2020 Pavarësisht nga fakti që vaksina kundër COVID-19 është aprovuar për përdorim të gjerë në Shtetet e Bashkuara, miliarderi amerikan Bill ... Read More

I kërkoi sekretin e rinisë së përjetshme, Adelina Ismaili i jep përgjigjen epike ndjekëses

13/11/2020

Artisja e njohur Adelina Ismaili pavarësisht kalimit të viteve, vazhdon të mbetet në forma perfekte trupore. Ajo është mjaft aktive në profilet e saj në ... Read More

Shkuan në festën e fejesës së Odise Roshit, Edi Reja përjashton nga Kombëtarja 5 lojtarë

02/10/2020

Shqipëria ka programuar miqësore më 7 tetor me skuadrën e Armenisë, teksa pavarësisht trazirave në këtë vend nuk ka ende një vendim për të mos ... Read More