Tag: pasdites

‘’Asnjë marrëdhënie që ka shkuar deri në martesë nuk duhet të…’’, Eneda Tarifa tregon arsyen pse nuk e dëshiron një martesë të dytë

07/01/2021

Këngëtarja dhe moderatorja Eneda Tarifa  e ftuar në një intervistë në programin “Abc e Pasdites”, ka folur për rikthimin e saj në Portokalli, si dhe ... Read More

Moderatorja flet për periudhën më të vështirë të jetës: Më vinte për të qarë…

13/10/2020

Moderatorja Bieta Sulo gjatë emisionit të pasdites ‘Ftesë në 5’ ku u diskutua rreth problemeve me shëndetin mendor, tregoi një ndër periudhat më të vështira ... Read More

Reperi i njohur habit me deklaratën: 8 mijë euro paguaj vetëm berberin, nuk këndoj poshtë shifrës…

24/07/2020

Reperi i njohur Fero në një intervistë për emisionin ‘Vizioni i Pasdites’ ka folur për herë të parë për pagesat e majme që kërkon në ... Read More

Shpërthen këngëtari Fabian Basha: Edhe një budalla mund të bëhet VIP, del aty bën aiii, auu

08/07/2020

Fabian Basha, ish-anëtar i grupit ‘Produkt 28’ i ftuar në emisionin ‘Vizioni i Pasdites’ teksa ka folur për mënyrën se si përdoret termi ‘VIP’ në ... Read More

Ramush Haradinaj flet për jetën në karantinë: Anita nuk përmbahet, fëmijët janë mërzitur

08/04/2020

Ish-kryeministri i Kosovës në emisionin “Vizioni i Pasdites”, ka folur sesi po e kalon karantinën së bashku me familjen e tij. Ndër të tjera ai ... Read More

Irini Qirjako rrëfen bisedën me vajzën mjeke në Gjermani: Më thotë është virus i egër! Jemi në merak se përballet me pacientët

03/04/2020

Irini Qirjako ka rrëfyer për “Vizioni i Pasdites” si po i përballon ditët e mbyllur në shtëpinë e saj, duke ndarë edhe merakun e saj ... Read More

Zbulim i pabesueshëm shkencor: Kur trupi shpenzon më së shumti kalori!

29/04/2019

Njerëzit shpenzojnë shumë kalori gjatë gjumit të pasdites sesa gjatë gjumit të natës, ka treguar një hulumtim i ri Dremitja apo gjumi herët shpenzojnë më ... Read More

Arrestohen dy persona në Vushtrri

24/04/2019

Në orët e pasdites së datës 23 prill 2019, policia në Vushtrri ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale ‘vrasje në tentativë’. “Ngjarja ... Read More

SBAShK nuk zmbrapset, nuk i kompenson orët e humbura gjatë grevave

21/03/2019

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës, SBASHK dje në orët e pasdites ka mbajtur një takim me të gjithë kryetarët e ... Read More

Tre të arrestuar për “rrëmbim, detyrim, lëndim i lehtë trupor”

01/03/2019

Në orët e pasdites të enjtes nga hetuesit e krimeve të rënda të Sektorit të Hetimeve Rajonale në Mitrovicë, në bashkëpunim me njësitet policore të ... Read More

Incident i armatosur në Strugë, mbetet i vrarë një 23 vjeçar

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 21:41 Një 23 vjeçar nga fshati Poum I Strugës sot në orët e pasdites është qëlluar më armë zjarri. Sipas informative ... Read More

Aksident në magjistralen Prishtinë-Gjilan, një person i lënduar (Video)

20/02/2019

Një person ka mbetur i lënduar si pasojë e një aksidenti, që ka ndodhur sot në orët e pasditës, në magjistralen Prishtinë-Gjilan. Lajmin e ka ... Read More