Tag: Pas

Miliarderi i Bostonit i lë kamarieres bakshish 5,000 dollarë

06/02/2020

Pas një bakshishi prej 5.000 dollarë, kamarierja filloi ta pëlqejë punën e saj. Miliarderi Ernie Boch duke parë një “sfidë të bakshishit” në Facebook, vendosi ... Read More

Apple lanson MacBook Pro me ekran 16 inç

14/11/2019

Pas një seri të thashethemeve dhe rrjedhjeve, duket se MacBook Pro i ri i Apple ka mbërritur dhe përfaqëson MacBook Pro më të madh që ... Read More

I hani shpesh, por këto ushqime po ua shkaktojnë fryrjen e barkut

25/10/2019

Pas fryrjes së stomakut është një gjendje e fshehur gastrointestinale – meteorizëm. Edhe pse disa faktorë mund të shkaktojnë këtë gjendje, marrëdhënia e saj me ... Read More

Huawei Mate X 5G, promovohet në këtë treg

23/10/2019

Pas një pritjeje tetë muajsh, telefoni i palosshëm Huawei Mate X, i prezantuar në MWC 2019 të këtij viti, më në fund po promovohet në ... Read More

Japonia dërgon raketë furnizuese në hapësirë

25/09/2019

Pas dështimit të lëshimit të planifikuar dy javë më parë për shkak të shpërthimit të zjarrit, Japonia dërgoi me sukses raketën pa pilot në Stacionin ... Read More

Pesë gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë pasi të hani

23/09/2019

Pas një vakti të bollshëm, shumë nga ne duan të shtrihen dhe të shohin televizor. Por kjo është një ng gjërat më të këqija që ... Read More

Çfarë po ndodhë në Mekë? Haxhinjtë me duar drejt qiellit

13/08/2019

Pas një vape të madhe, Meka që po mirëpret haxhinjtë është freskuar nga një shi. Rrugët filluan të përmbyteshinn brenda disa minutave nga uji, duke ... Read More

Huawei, një milion telefona me sistemin HongMeng OS

11/06/2019

Pas përballjes me ndalimin e SHBA-së për përdorimin e sistemit operativ Google Android, Huawei po punon për të zhvilluar, testuar dhe publikuar sistemin e vet ... Read More

Fakte që shtangin: Po, ka një jetë pas vdekjes, por ajo zgjat vetëm disa minuta

11/05/2019

Pas vdekjes së trurit gjithçka përfundon. Vetëdija është zhdukur dhe njeriu nuk ndjen asgjë. Por a është kjo e vërtetë? FOCUS Online paraqet katër fakte ... Read More

Shqipëri, mishi i kafshëve me brucelozë dhe tuberkuloz përdoret për ushqimin e të burgosurve

30/04/2019

  Pas problematikës së hedhjes së lopëve dhe të brendshmeve të tyre në landfillin e Lushnjes, gazetarët e emisioni “Fiks Fare” shkuan në thertore, e ... Read More

Opozita përgatitet për protestën, shqyrton tërheqjen e të zgjedhurve lokalë

25/02/2019

Pas lënies së mandateve, opozita po sheh mundësinë e tërheqjes së të zgjedhurve lokalë në të gjithë vendin. Qëndrimi i opozitës pritet të radikalizohet pas ... Read More

A e dini që zorrët kanë ndikim të madh në shëndetin mendor!

20/02/2019

Kush do të thoshte, mirëpo zorrët janë ato të cilat “pas perdeve” tërheqin penjtë dhe dirigjojnë humorin tonë, por edhe jetën në përgjithësi Studimi i ... Read More