Tag: Paris

Aguero – PSG, lajmi i fundit nga Franca

08/01/2021

Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero ka përfunduar në listën e dëshirave të trajnerit të Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino. Pochettino është zyrtarizuar para disa ditësh ... Read More

Ky lojtar është dëshira e parë e Pochettinos për ta transferuar te PSG

08/01/2021

Mauricio Pochettino ditë më parë është zyrtarizuar si trajner i ri i Paris Saint Germain. Trajneri argjentinas synon ta përforcojë edhe më shumë skuadrën, pasi ... Read More

Transferimi i Messit në PSG, ky është qëndrimi i Pochettinos

05/01/2021

Pochettino lë të hapur derën për transferimin e Messit te PSG. Trajneri i Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino, ia ka lënë derën e hapur yllit të ... Read More

Zbulohen detajet e marrëveshjes të PSG-së me Pochettinon

02/01/2021

Paris Saint-Germain zbulon detajet e marrëveshjes me Pochettinon. Paris Saint-Germain ka konfirmuar zyrtarisht arritjen e marrëveshjes me trajnerin argjentinas, Mauricio Pochettino, ndërsa ka zbuluar kohëzgjatjen ... Read More

Lamtumirë PSG, Draxler befason me klubin e ri

31/12/2020

Leeds Unitedi ka shprehur interesim për mesfushorin e Paris Saint-Germainit, Julian Draxler, kanë raportuar të enjten mediumet angleze. Draxler pritet të largohet nga ekipi francez ... Read More

Punë e kryer: PSG konfirmon shkarkimin e Tuchel

29/12/2020

Tashmë është zyrtare: PSG konfirmon shkarkimin e Tuchel. Paris Saint-Germaini ka lëshuar një komunikatë për media, përmes të cilës ka konfirmuar shkarkimin e Thomas Tuchel, ... Read More

U kry, këtë fanellë pritet ta vesh Icardi pas afatit të janarit

26/12/2020

PSG-ja s’lejon largimin e Icardit. Mauro Icardi do të mbetet te Paris Saint-Germain, pavarësisht spekulimeve rreth së ardhmes së tij. Sipas mediave franceze drejtuesit e ... Read More

Mesazhi prekës i Mbappe për menaxherin Tuchel

25/12/2020

Media të ndryshme kanë bërë të ditur dje se Paris Saint-Germain kanë shkarkuar menaxherin e tyre, Thomas Tuchel. Ylli i kësaj skuadre, Kylian Mbappe, së ... Read More

U kry, Neymar e Mbappe vendosin për të ardhmen e tyre

10/12/2020

Neymar e Mbappe mbesin te PSG-ja. Sulmuesit Neymar dhe Kylian Mbappe do të mbesin te Paris Saint-Germaini dhe këtë e ka konfirmuar edhe presidenti i ... Read More

Sulmuesi i njohur largohet nga PSG

06/12/2020

Jese largohet nga PSG. Paris Saint-Germain dhe Jese kanë arritur marrëveshje që t’i ndajnë rrugët edhe pse kishte edhe disa muaj kontratë. Skuadra franceze nuk ... Read More

PSG nuk i ndal fitoret, vazhdon kryesimin në Ligue 1

06/12/2020

PSG nuk gabon, fiton në Montpellier. Paris Saint Germain ka arritur fitore të vështirë kundër Montepellier sonte. Tuchel startoi me një formacion tërësisht ndryshe në ... Read More

Man Utd dhe PSG kalojnë në fazën e radhës në Ligën e Kampionëve

24/11/2020

Man Utd dhe PSG kanë kaluar në fazën e radhës në Ligën e Kampionëve. Manchester United dhe Paris Saint Germain kanë shënuar fitore të rëndësishme ... Read More