Tag: parashikuar

Vera e çmendur e personazheve të njohur, KUSH SHKOI KU?

01/09/2020

Vera e 2020-ës nuk ishte parashikuar që të niste dhe përfundonte në këtë mënyrë, të paktën jo për personazhet e njohur, që janë mësuar që ... Read More

Libri i vjetër 40 vjeçar shkruante se virusi do të krijohet qëllimisht nga Kina

09/03/2020

Ka gjasa që koronavirusi të ishte parashikuar 40 vjet më parë në një libër fanta-shkencë i cili i referohej një armë biologjike të krijuar nga ... Read More

Nisin teoritë konspirative: Libri i vjetër 40 vjeçar shkruan se virusi do të krijohet qëllimisht nga Kina

09/03/2020

Ka gjasa që koronavirusi të ishte parashikuar 40 vjet më parë në një libër fanta-shkencë i cili i referohej një armë biologjike të krijuar nga ... Read More

Astrologia amerikane: Këtë vit botës do t’i vijë fundi nga një luftë katastrofike

07/02/2020

Ajo ka parashikuar me saktësi vrasjen e John F Kennedy dhe tani Jeane Dixon ka thënë se botës do t’i vijë fundi këtë vit. Një ... Read More

Fitimi i Google-t bie ndjeshëm në 3-mujorin e tretë 2019

29/10/2019

Kompania postoi fitim 1.7 miliardë dollarë më pak në tremujorin e tretë sesa kishin parashikuar analistët, ndërsa gjeneroi 175 milionë dollarë më shumë të ardhura. ... Read More

Owen parashikon gjashtë vendet e para në Premierligë për sezonin e ri

02/08/2019

11:56 | 08/02/2019 Ish sulmuesi i Liverpoolit dhe Manchester United, Michael Owen, ka parashikuar sezonin e ri në Premierligë. Sipas Owen, Manchester City do të ... Read More

Parashikimi i Mourinhos për ndeshjen Barcelona – Liverpool

01/05/2019

Jose Mourinho ka parashikuar përballjen Barcelona – Liverpool. Barcelona dhe Liverpoolt të mërkurën mbrëma do të takohen në ‘Camp Nou’, në ndeshjen e parë gjysmëfinale ... Read More

Van Basten: Ky do të jetë rezultati i ndeshjes Juventus – Ajax

16/04/2019

Marco Van Basten ka parashikuar çerekfinalen Juventus – Ajax. Ajax dhe Juventus kanë barazuar 1:1 në ndeshjen e parë të zhvilluar në Holandë, ndërsa sonte ... Read More

Opozita në Shqipëri proteston sa herë ka seancë plenare

27/02/2019

Opozita në Shqipëri ka anuluar protestën e parashikuar për të enjten para Kuvendit. Sipas raportimeve protestat do të zhvillohen në varësi të caktimit të seancave ... Read More

Pesë gjërat që duhet t’i ndjekim në “Grand Slam Israel”, IJF: Kampionia Olimpike edhe një hap drejt titullit të kampiones së botës

23/01/2019

Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka parashikuar se 2019-a do të jetë vit i suksesshëm për kampionen olimpike, Majlinda Kelmendin. Ueb-faqja zyrtare e IJF-së ka renditur ... Read More

Gjashtë rregullat e arta për metabolizëm të shpejtë nga nutricionistja e Jennifer Lopez

18/01/2019

Ndoshta e mendoni metabolizmin si diçka të vendosur, të parashikuar gjenetikisht. Por, siç thotë nutricionistja e yjeve Haylie Pomroy, aftësitë tuaja për të humbur ose ... Read More

MASH-i planifikon rinovimin e konvikteve të shkollave të mesme

20/11/2018

20 Nëntor 2018 / 15:54 Ministria e Arsimit ka parashikuar buxhet të posaçëm për rikonstrumin e konvikteve të shumë shkollave të mesme në vend. Në ... Read More