Tag: paqe

Pajtohen Donaldi dhe Beatrix, pastaj…

19/12/2021

Donald dhe Beatrix kanë vënë paqe. Pas një hatërmbetje mes tyre Donald dhe Beatrix janë pajtuar me njëri-tjetrin, shkruan lajmi.net. Ishte Beatrix ajo e cila ... Read More

Shqipëri- Poloni përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

12/10/2021

Përfundon pjesa e parë: “Paqe” mes Shqipërisë dhe Polonisë. Ka përfunduar pjesa e parë në “Air Albania Stadium”. Përkundër tentimeve nga të dyja kombëtaret pjesa ... Read More

Shakhtari dhe Interi ndahen në paqe

28/09/2021

Akoma pa fitore, Shakhtari dhe Interi ndahen në paqe. Shakhtar Donetsku dhe Interi kanë luajtur pa gola (0-0) në ndeshjen e dytë të fazës grupore ... Read More

Nuk pritej ky reagim i tifozëve të Juventusit drejtuar Ronaldos

28/08/2021

Tifozët e Juventusit janë ndarë me paqe me Cristiano Ronaldos,pasi ylli portugez ka bërë një rikthim tronditës në Manchester United. Hashtagu #CristianoRonaldo ka qenë në ... Read More

Donaldi ironizon Bora Zemanin, sinjalet se çifti nuk është ndarë dhe aq në paqe

29/07/2021

Duket se Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë ndarë, por jo dhe shumë në paqe me njëri-tjetrin. Kështu të paktën duket nga rrjetet sociale, ku ... Read More

Napoli ia ndal hovin Interit, barazim në “Diego Maradona”

18/04/2021

Paqe në “Diego Maradona”, Napoli dhe Inter ndajnë pikët. Ka përfunduar pa fitues derbi italian mes Napolit dhe Interit, e vlefshme për xhiron e 31-të ... Read More

“Alienët ekzistojnë dhe vijnë në paqe”: Habit ish-shefi i programit hapësinor izraelit

09/12/2020

01:43 | 9 Dhjetor 2020 Alienët ekzistojnë dhe vijnë në paqe. Donald Trump është në dijeni të ekzsitencës së tyre, dhe mjaft shpejt do zbulojë ... Read More

Gjërat misterioze që na ndodhin derisa flemë gjumë

08/12/2019

Natën ne dëshirojmë të flemë në paqe dhe të rivendosim energji. Megjithatë, është e vështirë për të gjetur një person i cili kurrë nuk ka ... Read More

Gjergji: Të bëhemi promovues të paqes për një të ardhme më të mirë

21/04/2019

Ipeshkvi i Kosovës, imzot Dodë Gjergji, ka përçuar mesazhin për paqe dhe dashuri për të gjithë besimtarët, duke porositur që të gjithë së bashku të ... Read More

Hoxha: Të rinjtë tanë synojnë të njëjtat vlera me bashkëmoshatarët e BE-së

11/03/2019

7 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Nën organizimin e Institutit Ndërkombëtar për Paqe (IIP), Institutit Austriak për Punë të Jashtme, Institutit Renner, Admovere ... Read More

Pavarësia e Kosovës rezultat i sakrificave, s’ka kthim prapa

17/02/2019

Shteti i Kosovës është i përcaktuar për paqe dhe në rrugëtimin e saj në të ardhmen nuk do të ketë kthim, pasi pavarësia e vendit ... Read More

Zaniolo: Luajtëm mirë, meritonim më shumë se një pikë

04/02/2019

Roma dhe Milan janë ndarë në paqe në derbin e javës në Serie A. Dy gjigantët italian kanë ndarë pikët në një ndeshje ku Roma ... Read More