Tag: “nuk

Arbenita tregon vetëm në cilat raste e përdorë telefonin!

24/11/2020

Arbenita Ismajli ka treguar arsyen se për çfarë përdor më shumë telefonin. “Nuk më pëlqen të flas në telefon, vetëm nëse ushqimi që kam porositur ... Read More

Nga arrestimi në hotel, tek akuzat për prostitucion, Hermes Nikaj: Ju rrëfej të vërtetën time

14/11/2020

“Nuk jam gay, asnjë femër s’është ndarë e pakënaqur seksualisht nga unë”Hermes Nikaj ishte mësuar që ta niste ditën herët në mëngjes në televizion dhe ... Read More

Çfarë do të thotë kur qumështi ka 1, 2 apo 2.8 për qind yndyrë

19/12/2019

Nuk është rast i rrallë që shifra dhe përqindje të ndryshme në ambalazhe na shkaktojnë lajthitje të mëdha. Në kundërshtim me besimin e popullarizuar, që ... Read More

Këto gjëra rreth tradhtisë duhet t’i dijë çdo çift

11/12/2019

Nuk ka asgjë më të dhimbshe sesa të kuptoni që partneri/partnerja iu ka tradhtuar. Të mbani martesen apo lidhjen të gjallë dhe të hareshme për ... Read More

Çfarë kërkojnë femrat tek një mashkull?

03/12/2019

Nuk është diçka misterioze. Në fakt është shumë e thjeshtë nëse e mendon pak. Një grua nuk dëshiron shumë nga një mashkull, por janë vetëm ... Read More

A është pozitiv apo negativ për shëndetin kanabisi? E konfirmon shkenca përfundimisht

29/10/2019

Nuk ekziston asnjë provë shkencore që kanabisi mjekësor është efektiv në trajtimin e personave me probleme në shëndetin mendor, tregojnë studimet. Shkencëtarët australianë rishikuan 83 ... Read More

Ja pse duhet të ndalojmë së gjykuari vajzat që shkojnë me grim në palestër

07/10/2019

Nuk është aspak e pazakontë që t’i shohim vajzat e gratë në palestër të grimuara teri në maksimum! Mirëpo shumë gra përballen me gjykim dhe ... Read More

Omega-3 përmirëson trajtimin e depresionit

19/09/2019

Nuk është e provuar që tabletat e magnezit mund të jenë të dobishme për shëndetin mendor, ndërsa konfirmohet efikasiteti i shtesave Omega-3 si një trajtim ... Read More

Bie sistemi i Facebookut, Instagramit dhe WhatsAppit

17/07/2019

Nuk duhet të shqetësohuni nëse jeni duke pasur problem të hyni në llogarinë e juaj në Facebook, Instagram dhe WhatsApp, pasi që nuk jeni të ... Read More

Zhdukjet më intriguese në histori

07/06/2019

Nuk është e lehtë të zhdukesh plotësisht pa një gjurmë, por historia tregon se kjo mund të ndodhë – madje edhe në një ushtri prej ... Read More

Solskjaer e pranon se rindërtimi i Man Utd do të marrë disa vite

21/04/2019

Punët për Ole Gunnar Solskjaer  nuk po ecin ashtu si në fillimin e tij në stolin e Manchester United. Pas një serie të mirë, tashmë ... Read More

Kompany paralajmëron shokët e skuadrës: ‘Nuk mund ta përballojmë një tjetër humbje’

14/04/2019

Kompany paralajmëron shokët e skuadrës: ‘Nuk mund ta përballojmë një tjetër humbje’ Vincent Kompany ka bërë thirrje tek shokët e skuadrës që ta marrin me ... Read More