Tag: njofton

Këto janë temperaturat për sot

10/01/2021

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se e diela do të shoqërohet me mot kryesisht të vranët dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet parashihen ... Read More

Paralajmërohet për vërshime në Kosovë

07/01/2021

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar për mundësinë e vërshimeve në Kosovë. IHK njofton se reshjet e shiut që kanë filluar pasditen e së mërkurës ... Read More

Njihuni me motin për ditën e parë të nëntorit

31/10/2020

Instituti Hidrometereologjik i Kosovës njofton se të dielën do të mbaj mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 ... Read More

Regjistrohen 119 raste të reja me COVID-19 dhe 1 viktimë në Kosovë

28/08/2020

Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë njofton se këto 24 orët e fundit është shënuar 1 viktimë nga COVID-19 si dhe 119 raste të reja. ... Read More

Një specie e rrallë detare shpëtohet nga pushuesit në plazhin e Divjakës

14/05/2020

Pushuesit në plazhin e Divjakës edhe në ruajtje të faunës detare, njofton ATSH. Ata kanë vënë re një specie të rrallë breshke ujore dhe kanë ... Read More

Iphone 12 do jetë shumë i veçantë

02/01/2020

LetsGoDigital njofton se Iphone 12 do të jetë shumë i veçantë. Kompania do t’a bëjë një iPhone ku kamera e përparme do të zhduket plotësisht ... Read More

Rekord personal nga Dj Regard me projektin ‘Ride It’ 3 milion ‘streams’ në Spotify

10/08/2019

Hajriz Bajrami menaxheri i Dj Regard njofton se ka pranuar disa oferta nga kompani internacionale për bashkëpunime me emra te njohur, shkruan lajmi.net. Po ashtu ... Read More

Shkakton aksident dhe ik nga vendi i ngjarjes

27/05/2019

Policia njofton se në aksidentin që ka ndodhur më 25 maj në Prizren pas hetimeve të bëra është identifikuar i dyshuari i cili me veturën ... Read More

IPK rekomandon suspendimin e pesë zyrtarëve policorë

24/05/2019

Inspektorati Policor i Kosovës njofton se më 18.05.2019 është njoftuar nga policia respektivisht Drejtoria Rajonale e Mitrovicës së Veriut lidhur më një ankesë të një ... Read More

Arrestohet një i dyshuar në Trepçë pasi sulmoi mbikëqyrësin e tij

21/05/2019

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një të dyshuar në Trepçë, pasi që i njëjti në vendin e punës ka sulmuar fizikisht mbikëqyrësin e ... Read More

Një mashkull raporton se persona të dyshuar i vënë zjarr shëpisë së tij në vlerë 20 mijë euro

20/05/2019

Policia e Kosovës njofton se një mashkull nga Deçani është ankuar se I është ëprfshirë nga zjarri shtëpia e tij. Sipas raportit policor dëmi i ... Read More

Arrestohen pesë persona për posedim të substancave narkotike

19/05/2019

Policia e Kosovës njofton se janë arrestuar pesë të dyshuar në Gjilan, tre prej tyre Kosovar ndërsa dy të tjerë me nënshtetësi Zvicerane. Sipas raporti ... Read More