Tag: njoftimit

“Me çfarë do t’i paguajmë rrogat, leshin dhe preshin…”, Blerina Bombaj i kthehet keq Ramës

25/05/2020

Pas njoftimit të kryeministrit Edi Rama, i cili u shpreh se nga muaji tetor deri në mars të dielat do të jenë pa makina, ka ... Read More

Kuvendi mbanë nesër seancë, diskutohet për rezolutën për gjenocidin dhe krimet e luftës të ish-regjimit serb në Kosovë

15/05/2019

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenarë. Sipas njoftimit për media seanca do të mbahet në orën 10:00. Në këtë seancë do të ... Read More

Kuvendi mban seancë, në rend dite 59 pika

15/05/2019

Kuvendi i Kosovës sot do të vazhdoj sot seancën plenare. Sipas njoftimit për media, seanca plenare do të nis në ora 10:00, ku në rend ... Read More

Berat: Vajza adoleshente bëri vetëvrasje pas presionit me video intime

08/05/2019

Mentaliteti dhe presioni psikologjik i marrin jetën 16-vjeçares, Adela Cacit. Sipas njoftimit të policisë në Berat, adoleshentja u vetë-helmua me pesticide, pas përndjekjes prej disa ... Read More

Rama: Dhimbje e respekt i thellë për efektivin e Forcave të Armatosura, Zafire Hasanaj

06/05/2019

Pas njoftimit se efektivja e Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Zarife Hasanaj ka humbur jetën pas shpërthimit të një mine në Letoni, ku u plagosën ... Read More

Ambasada e SHBA-ve: Ekziston rrezik për sulm terrorist në Maqedoninë e Veriut

15/02/2019

15 Shkurt 2019 / 23:32 Pas njoftimit të MPB-së, ambasada e Amerikës në Shkup paralajmëroi qytetarët e vet të cilët qëndrojnë në Maqedoni që të ... Read More

AirPod 2 me mundësinë e urdhrit me tingull, njëjtë sikurse funksionon Siri

26/01/2019

Lajmet për AirPod 2, duket se nuk kanë të ndalur. Pas njoftimit se këto kufje, që pritet të lansohet gjatë gjysmë së parë të vitit ... Read More

Munir El Haddadi i Barçës kalon te Sevilla

11/01/2019

Sot kanë pasur një ditë me shumë zyrtarët e transferimit të skuadrës së Sevillas. Pas njoftimit të arritjes së marrëveshjes me Ajaxin rreth Max Woberit, ... Read More

Alsat: Padia e Teatrit Shqiptar, tentim për frikësim

16/11/2018

16 Nëntor 2018 / 16:05 Përgjigja e Televizionit Alsat ndaj njoftimit të Teatrit Shqiptar, është si vijon: “Tërheqjen e përmbajtjes gazetareske nga platformat tona mediatike ... Read More

Lëshohet urdhër arresti, policia kërkon Gruevskin

12/11/2018

12 Nëntor 2018 / 17:35 Ministria e Punëve të Brendshme pas njoftimit nga Gjykata Penala që nuk ka mundur të gjejë të akuzuarin Nikolla Gruevski ... Read More