Tag: Njësisë

Mihajl Krasnoshchenkov, është emri i rusit i cili u arrestua sot në aksionin në veri

28/05/2019

Forcat e Njësisë Speciale të Kosovës gjatë aksionit të sotëm në veri të Mitrovicës, në mesin e dhjetëra personave të arrestuar kanë arrestuar edhe një ... Read More

Momenti kur forcat e ROSU-s largojnë barrikadat e vendosura në Zubin Potok (Video)

28/05/2019

Pas disa orëve të zhvillimit të aksionit nga ana e Njësisë Speciale në veri të Mitrovicës, ku u arrestuan disa persona, por edhe u lënduan ... Read More

Përfundon aksioni i policisë në veri të Mitrovicës

28/05/2019

Aksioni i Njësisë Speciale në veri të Mitrovicës i nisur në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, ka përfunduar rreth orës 11:30. Këtë e ... Read More

Veseli: Askush nuk do të shpëtojë nga dora e ligjit, serbët të vetë-përmbahen

28/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur për aksionin e sotëm të Njësisë Speciale në veri të Mitrovicës dhe komuna të tjera. Veseli ... Read More

Sot do të certifikohen zyrtarët policor të Njësisë Speciale

17/05/2019

Sot do të mbahet ceremonia e certifikimit të zyrtarëve policor të Njësisë Speciale Operative (NJSO), të cilët me sukses kanë përfunduar një trajnim (10) javor. ... Read More

Vazhdojnë të vijnë ftesat nga Specialja për ish pjesëtarët e UÇK-së

27/04/2019

Njëri nga udhëheqësit e Njësisë Speciale të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Mendim Daka, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale, i cili më ... Read More

SHSKUK demanton shifrat e vdekshmërisë në Klinikën Invazive

01/04/2019

Pretendimet se ndarja e njësisë së Kardiologjisë Invazive nga Kardiologjia dhe bartja e saj te Kardiokirurgjia ka ndikuar që për 15 përqind të rritet numri ... Read More

Një mashkull dhe një femër arrestohen në Skenderaj për shitje të drogës

14/03/2019

Në orët e mëngjesit Njësia e Hetimeve në kuadër të Stacionit Policor në Skenderaj, në mbështetje të Njësisë për Reagim të Shpejtë ka zbatuar një ... Read More