Tag: njerëzit

Nëse jeni shtatzënë, ja çfarë duhet të dini në lidhje me vaksinën COVID-19

05/01/2021

Ndërsa vaksina COVID-19 vazhdon të përhapet, njerëzit shtatzënë duhet të shikojnë në historinë e tyre mjekësore dhe faktorët e rrezikut për të përcaktuar nëse ndihen ... Read More

Propozohet që të vaksionuarit nga Covid-19 të lejohen në stadiumet e Italisë

02/01/2021

Presidenti i Serie A, Dal Pino, propozon që njerëzit e vaksinuar të lejohen nëpër stadiume. Presidenti i Lega Serie A, Paolo Dal Pino sugjeron që ... Read More

Studimi i ri: Kangurët “flasin” me njerëzit

17/12/2020

01:38 | 17 Dhjetor 2020 Kangurët mund të komunikojnë me njerëzit dhe kjo konfirmohet nga Universiteti i Sidneit dhe ai Roehampton, në Londër.Sipas ekspertëve nga ... Read More

“Nëse ndodhesh ndokund gjallë, thuja nanës bir veç një fjalë”

05/12/2020

Interpretimi i fuqishëm dhe emocionues “Njerëzit e Humbur”, të aktorit të njohur Reshat Arbana. Recitimi “Njerëzit e Hubur” – Bijët e Shqipes është pjesë e ... Read More

Kush vuan nga kjo sëmundje COVID-19,mund të shkaktojë simptoma të rënda

22/11/2020

Njerëzit që vuajnë nga diabeti kanë më shumë të ngjarë të infektohen me koronavirus, ku virusi mund të shkaktojë simptoma dhe komplikime të rënda tek ... Read More

Fotografi krahason kafshët shtëpiake me pronarët dhe ngjashmëria do t’iu lë pa fjalë

07/11/2020

Një studim interesant vë re se njerëzit kanë tendencën të zgjedhin ato kafshë shtëpiake që “përngjasojnë” më së shumti me ta dhe Gerrard Gethings, një ... Read More

Pse njerëzit nuk i kujtojnë gjërat që kanë ndodhur para moshës 4 vjeçare

07/11/2020

01:32 | 7 Nëntor 2020 Ky fenomen mund të zbatohet për pothuajse të gjithë njerëzit dhe madje ka një term zyrtar amnezi fëmijërie. Ndërsa rritemi, ... Read More

Këta janë njerëzit që infektohen më lehtë me coronavirus

06/11/2020

Këta janë njerëzit që infektohen më lehtë me coronavirus. Grupi i gjakut dhe coronavirusi Ka disa njerëz që sëmuren më pak se të tjerët. Sipas ... Read More

Seksomnia ose mardhënija gjatë gjumit është gjë e vërtetë

01/11/2020

Sipas ekspertëve ekziston një gjendje mjekësore ku njerëzit kënaqen në aktivitete gjatë gjumit… Seksomnia apo ndryshe mardhënija gjatë gjumit është një aktivitet i pavullnetshëm, i ... Read More

Kështu dukej Ariana 3 vjeçe, e njëjta është dhe sot

21/10/2020

Ariana 3 vjeçe, e njëjta dhe sot veç çka është rritur. Falë fotografive njerëzit i ruajnë momentet më të bukura që me kalimin e kohës ... Read More

E trishtë, Meda humb njeriun e shtrenjtë të familjes

07/09/2020

Këngëtari Meda ka humbur një ndër njerëzit më të shtrenjtë për të. Ka qenë vetë këngëtari, i cili me anë të një postimi në ‘Instagram’ ... Read More

7 sekrete për t’u bërë femra, nga e cila asnjë burrë NUK mund të largohet

22/08/2020

Një nga misteret më të mëdha të kohës sonë janë edhe marrëdhëniet apo jo? Njerëzit janë të trembur prej tyre, kanë frikë prej tyre dhe ... Read More