Tag: nisur

Incidente para ndeshjes Partizani – Tirana/ Grupi i tifozëve irritohet pasi nuk u fut në stadium, hedhin kapsolla në rrugë

21/01/2021

Ka nisur ndeshja mes Partizanit dhe Tiranës, por se para se të nisë derbi, janë shënuar incidente. Gazetari Fatmir Popja raporton se përpara ndeshjes, një ... Read More

Endrit Thaçi nis fushatën!

15/01/2021

Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endriti ka nisur fushatën për Partinë Demokratike të Kosovës, shkruan Express. Në llogarinë e tij në Instagram, ai ka publikuar ... Read More

Mediat ndërkombëtare: Dua Lipa në pritje të fëmijës së parë

14/01/2021

Mediat ndërkombëtare kanë nisur aludimet se këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa është shtatzanë. Shhkak për këtë janë bërë disa foto të publikuara nga vetë ... Read More

Ja çfarë nuk duhet të bëni dy ditë përpara dhe pas vaksinës kundër Covid-19

14/01/2021

Prej disa ditësh edhe në Shqipëri ka nisur vaksinimi kundër COVID-19. Ekspertët e shëndetit apelojnë njerëzit që të kenë kujdes përpara dhe pas vaksinimit. Këshilla ... Read More

Reperi i njohur i jep fund martesës pas 3 muajsh

11/01/2021

Prej disa ditësh kanë nisur thashethemet se reperi S4MM dhe partnerja e tij Filis Ismaili po kalojnë një krizë në çift.  Dyshimet u shtuan më ... Read More

Real Madridi nis negociatat me yllin e Bayern Munichut

06/01/2021

Skuadra e Real Madridit ka nisur negociatat me yllin e Bayern Munichut. Afati i janarit është hapur këtë muaj, por është interesante sepse jep sinjale ... Read More

Shevchenko merr drejtimin e klubit të madh

05/01/2021

Andriy Shevchenko merr drejtimin e gjigantit Europian. Andriy Shevchenko e ka nisur mjaftë mirë aventurën si trajner dhe ka bërë rezultate të shkëlqyeshme me përfaqësuesen ... Read More

Violeta Kajtazi mahnitë të gjithë, kaq joshëse nuk e kemi parë kurrë!

04/01/2021

Këngëtarja e mirënjohur Violeta Kajtazi ka nisur vitin mjaft mirë. Ndonëse me disa pushime larg zhurmës, Kajtazi ka postuar një fotografi ku duket mjaft bukurë, ... Read More

S’ka hajgare me Milanin, në janar transferon yllin e Premier League

01/01/2021

Bomba e Janarit: Milan transferon yllin e Premier League. Milan e ka nisur për mrekulli sezonin e ri duke e përfunduar pjesën e parë të ... Read More

Ndeshja Milan – Lazio, shënohen dy gola të shpejtë

23/12/2020

Janë shënuar dy gola të shpejtë në ndjeshjen Milan – Lazio. Milani e ka nisur furishëm ndeshjen kundër Lazios. Pas 15 minutave lojë, Milan po ... Read More

Tri kategoritë e njerëzve që nuk mund ta marrin vaksinën anti-Covid

22/12/2020

Programi i vaksinimit kundër koronavirusit, i nisur javët e fundit në Britani dhe disa ditë më parë edhe në Shtetet e Bashkuara, ofron shpresë se ... Read More

Pas martesës Fjolla dhe bashkëshorti saj bëjnë bamirësi/ Dhurojnë para për pandeminë COVID

15/12/2020

Pas martesës Fjolla Morina dhe bashkëshorti i saj Fisnik Syla kanë nisur të bëjnë bamirësi.  Ka qenë këngëtari Labinot Tahiri, i cili ka treguar në ... Read More