Tag: ndryshme

A jeni gati, këto super ndeshje na presin sot në Premierligë

03/04/2021

Sot në katër terminë të ndryshme do të zhvillohen takimet në Premierligë. Ndeshja e kësaj dite është ajo ndërmjet Arsenalit dhe Liverpoolit, duel ky në ... Read More

Rakia e arrës shëron gjëndrën tiroide, përshpejton metabolizmin!

21/02/2021

Likeri shërues që e pëlqejnë bash të gjithë. Arrat shërojnë sëmundje nga më të ndryshme, mirëpo ndihmojnë jashtëzakonisht në problemet e gjëndrës tiroide, fytit, rrugëve ... Read More

Lules sa shumë i shkojnë flokët kështu

16/02/2021

Sa shumë i shkojnë Lules flokët kështu. Lulja e Medës po eksperimenton në forma të ndryshme me flokët e saja. Ajo në çdo imazh që ... Read More

Test për sytë tuaj: Cilin numër e shihni këtu?

07/02/2021

Tash e sa kohë në internet përballemi me lloj – lloj testesh të ndryshme, por posaçërisht më interesante janë ato që kanë të bëjnë më ... Read More

Aktori i njohur flet për bullizmin ndaj personazheve publikë dhe çfarë i thonë fansat në rrugë: Si e lë Florin të bëjë ato batuta, bjeri!

05/02/2021

Një fenomen i përhapur masivisht në ekran, në formate të ndryshme televizive është edhe bullizmi ndaj personazheve publikë, ose ndaj atyre që kërkojnë të bëhen ... Read More

Aktori i njohur flet për bullizmin ndaj personazhe publikë dhe çfarë i thonë fansat në rrugë: Si e lë Florin të bëjë ato batuta, bjeri!

05/02/2021

Një fenomen i përhapur masivisht në ekran, në formate të ndryshme televizive është edhe bullizmi ndaj personazheve publikë, ose ndaj atyre që kërkojnë të bëhen ... Read More

Mesazhi prekës i Mbappe për menaxherin Tuchel

25/12/2020

Media të ndryshme kanë bërë të ditur dje se Paris Saint-Germain kanë shkarkuar menaxherin e tyre, Thomas Tuchel. Ylli i kësaj skuadre, Kylian Mbappe, së ... Read More

Historitë dhe legjendat për bredhin e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri

16/12/2020

01:52 | 16 Dhjetor 2020 Ekzistojnë pemë të çdo lloji, me dimensione dhe materiale të ndryshme, mund të zbukurohen ashtu siç dëshironi, duke i dhënë ... Read More

10 milionë doza të vaksinës antiCovid rezervohen

06/12/2020

Rezervohen 10 miliardë doza vaksina antiCovid-19. Vende të ndryshme të botës kanë blerë ose porositur 10 miliardë doza vaksinash antiCovid19 dhe pothuajse të gjitha do ... Read More

Reagime të ndryshme pas vdekjes së Maradonës, nga federata e Argjentinës e deri te Napoli

25/11/2020

Nga federata e Argjentinës e deri te Napoli, reagime të ndryshme pas vdekjes së Maradonës. Faqet e ndryshme zyrtare të federatave dhe klubeve kanë reaguar ... Read More

Ndodh edhe kjo, Gili ja vesh fustanin këngëtares së njohur!

25/11/2020

Të gjitha këngëtaret e skenës muzikore kanë stile të ndryshme, dhe gjithmonë duke shkëlqyer. Ani pse janë të dalluara në shumë aspekte, të gjitha jën ... Read More

Ja pse ju dhemb koka kur zgjoheni në mëngjes!

18/11/2020

Dhimbja e kokës është një ndër problemet që hasin shumë nga grupmoshat e ndryshme. Mirëpo kjo dhimbje bëhet edhe më stresuese në mëngjes, pasi trupi ... Read More