Tag: ndryshe

Të gjithë e keni parë këtë lule, por asnjëri nuk e dini se ajo bën mrekulli

15/05/2021

Luleradhiqja ose e njohur ndryshe me emrin shkencor Taraxacum officinale është një lule e egër që gjendet fushave. Vetitë e saj janë të shumta edhe ... Read More

Konsiderohet nusja më e veçantë në Kosovë – kush është Monda?

14/05/2021

Njerëzit që janë ndryshe, përherë janë të veçantë, unik dhe bien në sy. E tillë është edhe Monda, kosovarja që u bë pjesë e mediave ... Read More

Pse po duket kaq ndryshe Mimoza Mustafa?

20/04/2021

Mimoza Mustafa krejt ndryshe kur bën ‘selfie’. Emri saj ka kuptimin e një lule. Jo rastësisht ajo së bashku me Shkumbinin sollën hitin e pavdekshëm ... Read More

Nuk do t’iu besoni syve, kështu e ndryshan operacionet plastike gruan e Lutfi Hazirit

17/04/2021

Lutfi Haziri dhe Mirvete Bajrami apo ndryshe e njohur si ‘Mika’ ka vite që janë bashkë. Ata janë të martuar e prindër të katër fëmijëve. ... Read More

Historia e dashurisë e ndaluar/ Agravohet situata në emisionin e Arbana Osmanit, ndërhyn policia

15/04/2021

Një histori ndryshe do të jepet këtë të shtunë tek emisioni “Dua të të bëj të lumtur”. Si kurrë më parë, mbrëmjen e së shtunës ... Read More

I la djemtë pa fjalë, Vallëzimi sensual i konkurrentes së re të “Përputhen”

01/04/2021

Vallëzim i nxehtë. Konkurrentja e re bëri një hyrje krejt ndryshe në “Përputhen”. Në puntantën e sontme në “Përputhen” programit iu bashkua edhe një konkurrente ... Read More

Publikohet lista e këngëve konkurruese të “Eurovision”, ja kur do të performojë Anxhela Peristeri

31/03/2021

Festivali evropian i këngës “Eurovision” këtë vit do të mbahet më ndryshe prej herave të tjera, me një skenar që iu përmbahet rregullave anti-COVID, shkruan ... Read More

A keni vënë re se fëmijët shpeshherë shkruajnë shkronjat mbrapsht? Kjo është arsyeja pse

29/03/2021

Ndryshe quhet shkrim i pasqyruar dhe është shumë normale për fëmijët që mësohen të shkruajnë për herë të parë. Shumë fëmijë në fillimet e mësimit ... Read More

A keni vënë re se fëmijët shpeshherë shkruajnë shkronjat mbrapsht? Kjo është arsyeja ps

29/03/2021

Ndryshe quhet shkrim i pasqyruar dhe është shumë normale për fëmijët që mësohen të shkruajnë për herë të parë. Shumë fëmijë në fillimet e mësimit ... Read More

Ndeshja ndaj Anglisë, ja skema që ka zgjedhur Reja

28/03/2021

Ndaj Andorra fitorja ishte detyrim por historia është ndryshe kur bëhet fjalë për Anglinë. Përballë “tre luanëve”, Shqipëria zbret në fushë pa presion, të vetëdijshëm ... Read More

Kaçurele dhe shumë joshëse, Loredana do ta ‘shkrijë’ Mozzikun me pamjen e re

24/03/2021

Sa ndryshe duket Loredana me flokë kaçurrele Reperja kosovare në Zvicër, Loredana ka ndryshuar stil Reperja kosovare di të ndryshoj shpesh stilin e saj, por ... Read More

Nga fëmijëria te raporti me Sindin, rrëfehet ish-konkurrenti i ‘Për’puthen’

21/03/2021

Loco apo i njohur ndryshe si Elvisi i Për’puthen i ftuar në programin Fitstation me Çenkuela Hasën erdhi në një rrëfim ndryshe për familjen, fëmijërinë ... Read More