Tag: ndikojë

Keni kujdes: Nëse bojleri juaj e lëshon këtë tingull hiqeni menjëherë nga rryma

01/02/2021

Në rast shpë.rthimi, bojleri mund të bëj dëme të mëdha materiale apo të ndikojë edhe në jetën tuaj. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpë.rthejë për ... Read More

Diabeti i tipit 2: Shtoni këtë erëz në ushqim dhe ulni sheqerin në gjak në mënyrë natyrore

11/10/2019

Diabeti i tipit 2 në të vërtetë është gjendje afatgjatë mjekësore, e cila mund të ndikojë në mënyrë drastike në cilësinë e jetës Fatmirësisht, ndryshimet ... Read More

Pse është më e shëndetshme të flini në dhomë komplet të errët

28/08/2019

Drita artificiale mund të ndikojë negativisht në shëndetin e të gjithë trupit, dhe hulumtimet kanë treguar se edhe drita e butë artificiale gjatë gjumit mund ... Read More

Nuk është mirë të konsumohen tepër pemë

29/03/2019

Edhe shkenca konstaton që niveli i lartë i fruktozës mund të ndikojë keq në shëndetin e zorrëve, në balancën delikate të miliona baktereve dhe substancave, ... Read More

Frymëmarrja e drejtë bën çudira, mësoni se si mund ta përmirësoni (Video)

11/03/2019

Frymëmarrja e drejtë mund të ndikojë në shumë gjëra andaj mund t’ju relaksojë, t’ju përmirësojë përqendrimin dhe humorin Në vazhdim mund të shihni demonstrimin e ... Read More

Jordanova: Reformat, kritika ndaj bojkotit të opozitës

24/02/2019

24 Shkurt 2019 / 16:01 Afera e punësimeve do të ndikojë negativisht ndaj procesit euro-integrues të vendit. Në kohën kur ka mbetur shumë pak kohë ... Read More

Analistët e çështjeve politike: Taksa mund ta rrëzojë Qeverinë (Video)

13/02/2019

Mospërfillja e kërkesës së SHBA-së nga institucionet e Kosovës, për pezullimin e taksës, mund të ndikojë deri te ftohja e raporteve mes dyja vendeve. Njohësit ... Read More

Zyrtare: Video-lojërat nuk i bëjnë fëmijët tuaj të dhunshëm

01/01/2019

Nga shumica e njerëzve supozohet se pasi që shumica e video-lojërave përmbajnë dhunë, kjo mund të ndikojë që lojtari të jetë më agresivë dhe më ... Read More

Doganimi i çelikut, qeveria mohon pasojat ndaj ekonomisë

25/12/2018

25 Dhjetor 2018 / 15:46 Kufizimi i eksportit të çelikut në BE nuk do të ndikojë negativisht ndaj Bruto Prodhimit Vendor, pohon zv.kryeministri Koço Angjushev. ... Read More