Tag: ndeshje

Man City – Dortmund, formacionet zyrtare

06/04/2021

Publikohen formacionet zyrtare Man City – Dortmund. Një ndeshje mjaftë interesante pritet të jetë edhe ajo mes Manchester Cityt dhe Borussia Dortmund për çerekfinalet e ... Read More

Befasi në formacionet zyrtare: Sevilla – Atletico Madrid

04/04/2021

Formacionet zyrtare: Sevilla – Atletico Madrid. Atletico Madrid ka përball një ndeshje shumë të vështirë dhe të rëndësishme për titull ndaj Sevillas. “Los Rijoblancos” janë ... Read More

Samir Ujkani: Spanja favorite, ne na duhet mrekullia

30/03/2021

Samir Ujkani thotë se përballja me Spanjën të mërkurën mbrëma është një ndeshje historike për Kosovën. Portieri kosovar i favorizon spanjollët, të cilët i sheh ... Read More

Lewandowski mungon kundër Anglisë

29/03/2021

Lewandowski mungon kundër Anglisë. Robert Lewandowski do të mungojë në ndeshje e Polonisë kundër Anglisë në kualifikime për Kupën e Botës 2022. Ndeshja e Robert ... Read More

Ibrahimovic: Iu thashë bashkëlojtarëve që s’kam nevojë të shënoj kundër Kosovës

29/03/2021

Zlatan Ibrahimovic ndihet mirë që Suedia e mundi Kosovën në një ndeshje, siç e përshkroi ai, të vështirë në Prishtinë, duke këmbëngulur se është kthyer ... Read More

Kane ndëshkon Kombëtaren, shpresat për pjesën e dytë

28/03/2021

Në një ndeshje të kontrolluar deri në detajin më të vogël, të paktën deri në minutën e 38-të, është për të ardhur keq se si ... Read More

Krejt kombëtarja e Lituanisë nuk kushton sa Muriqi, statistikat e favorizojnë dukshëm Kosovën

24/03/2021

Sonte (e mërkurë), Kosova është nikoqir i Lituanisë, ndeshje miqësore që do zhvillohet si test për të parë formën e dy Kombëtareve para ndeshjeve kualifikuese ... Read More

Një gol larg rekordit historik në Champions League, Ramos barazon Piquen

17/03/2021

Sergio Ramos vazhdon të shkruajë historinë me Real Madridin. Tjetër ndeshje me Los Blancos, tjetër gol me fanellën e bardh. Kapiteni i Los Blancos realizoi ... Read More

Merret vendimi: Me kaq ndeshje dënohet Rebic, gjobitet edhe Donnaruma

16/03/2021

Dënohet me dy ndeshje Rebic, Milani merr vendim! Edhe Donnarumma gjobitet. Gjykatësi Sportiv ka vendosur kështu: Ante Rebic do të humbasë dy ndeshjet e ardhshme ... Read More

Milan synon fitoren ndaj Napolit, këto janë formacionet zyrtare

14/03/2021

Formacionet zyrtare: Milan – Napoli AC Milan është nikoqir i Napolit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 27-të në Seria A. “Rossonerët” janë në garë ... Read More

Liverpool – Leipzig, këto janë formacionet zyrtare

10/03/2021

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Liverpool – Leipzig. Ndeshje tjetër interesante në Ligën e Kampionëve do të jetë edhe ajo mes Liverpoolit dhe RB ... Read More

Bayerni fiton me rikthim ndaj Dortmundit

06/03/2021

Dramë Allianz Arena. Bayern Munchen ka mposhtur Borussia Dortmundin në një ndeshje spektakolare në kuadër të xhiros së 24-të të Bundesligës. Borussia Dortmund e nisi ... Read More