Tag: nderim

Në nderim të Maradonës, tifozët e Napolit ndriçojnë stadiumin e tyre

26/11/2020

Tifozët e Napolit ndriçojnë stadiumin e tyre në nderim të Maradonës. Napoli do të zhvillojë ndeshjen e parë që nga vdekja e legjendës së tyre, ... Read More

Thaçi: Vlerat e UÇK-së po rriten

26/05/2019

Në fshatin Plluzhinë të Skenderajt sot në dy shtëpi janë zbuluar pllaka përkujtimore, në nderim të kontributit për liri të vendit. Ishte shtëpitë e Hasan ... Read More

Gashi: Masakra në Lagjen e Trimave edhe një arsye se Tribunali për krimet serbe është i domosdoshëm

26/05/2019

Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi në nderim të 27 martirëve të Lagjes së Trimave (Tusus) në Prizren, ka bërë homazhe dhe ka ... Read More

Kujtohen dëshmorët e Kaçanikut në 20 vjetorin e rënies

21/05/2019

Në nderim të rënies së dëshmorëve Kemal Thaçi e Ekrem Gudaqi, si dhe dëshmorëve tjerë të rënë më 21 maj 1999 në komunën e Kaçanikut, ... Read More

Hasani: Qeveritë kanë heshtur për masakrën e burgut të Dubravës, Kuvendi të ndërmarr veprime për ngritjen e aktakuzës ndaj atyre që kryen masakrën

21/05/2019

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën me një minutë heshtje në nderim të të rënëve të 20 vjetorit të masakrës së kryer nga shteti serb ... Read More

Sot ditë zie në Shqipëri në nderim të ushtarakes Hasanaj

10/05/2019

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë ka shpallur ditën e sotme dite zie kombëtare në nderim të nëntetares Zarife Muharrem Hasanaj, rënë në krye të detyrës ... Read More

Kurti: Luftëtarët e lirisë kishin ndërgjegje të lartë njerëzore

07/05/2019

Një delegacion i Lëvizjes Vetëvendosje ka bërë homazhe në nderim të 20 vjetorit të Epopesë së Çabratit. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se ... Read More

Veseli edhe nga Krusha, kërkon drejtësi për viktimat e masakrave serbe në Kosovë

27/04/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka qenë sonte në Krushë në nderim të 20 vjetorit të vrasjes së shumë qytetarëve shqiptarë. Kryeparlamentari Veseli ... Read More

Thaçi: Interesi kombëtar ishte kauzë dhe filozofi jete e veprimtarit Shaban Viqa

10/04/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në Akademinë Përkujtimore në nderim të jetës dhe veprës së veprimtarit Shaban Viqa – Baci. Presidenti ... Read More

Skenderaj nderon Komandantin Legjendar, Adem Jashari

06/03/2019

Kuvendi Komunal i Skenderajt ka mbajtur sot seancë solemne, me rastin e Epopesë së UCK-së, në nderim të Kryekomandantit Legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ... Read More

Veteranët e luftës: Pavarësia e Kosovës ka ndodhur më 5, 6 dhe 7 mars

06/03/2019

Në nderim të 21 vjetorit të “Epopesë së UÇK-së”, pranë varrit të komandantit Adem Jashari dhe familjes Jashari kanë bërë homazhe edhe veteranët e UÇK-së. ... Read More

Eminem lanson versionin e zgjeruar të “Slim Shady LP”

22/02/2019

Në nderim të 20 vjetorit të “Slim Shady LP”, Eminemi ka lansuar versionin e zgjeruar të albumit të tij të jashtëzakonshëm. Versioni i ri i ... Read More