Tag: NATOs

Historia e rrallë/ Kosovari i shkruan ministrit italian: Dua të gjej ushtarin e takuar 21 vjet më parë

18/06/2020

Me rastin e 21-vjetorit të nisjes së misionit të Nato-s në Kosovë, një djalë nga Kosova, Shpend Lila, i shkroi në “Twitter” ministrit të Mbrojtjes, ... Read More

Alarmohen serbët: Ushtria e Kosovës pjesë e stërvitjes së NATO-s në Kroaci

12/05/2019

Mediat serbe janë alarmuar nga pjesëmarrja e Ushtrisë së Kosovës në stërvitjen e NATO-s “Immediate Response 19”, nikoqire e të cilës është Kroacia. Ftesa për ... Read More

Parada ushtarake e Serbisë mes Perëndimit dhe Lindjes

11/05/2019

Parada ushtarake serbe do të zhvillohej më 24 mars ditën e sulmeve ajrore të NATO-s. Megjithatë iu kushtua “ditës së fitores”, por jo plotësisht mendon ... Read More

Në Pentagon zbulohet monumenti që i dedikohet ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë

09/05/2019

Në Pentagon është bërë zbulimi i monumentit i cili i dedikohet ndërhyrjes ushtarake të NATO-s në Kosovë në vitin 1999 ndaj forcave serbe. Këtë e ... Read More

Hadërgjonaj: NATO, njësitin tim te Rrasa e Koshares e goditi dy herë (Video)

19/04/2019

Ish-komandanti i batalionit 2, Brigada 138, Fadil Hadërgjonaj, ka thënë forcat e NATO-s njësitin e tij e kanë goditur dy herë duke i shkaktuar edhe ... Read More

Burim Ramadani: Kosova është partner serioz i NATO-s

05/04/2019

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, ka thënë se Kosova është partner serioz i NATO-s dhe që nga ta kanë marrë përvoja, shkollime e trajnime profesionale, ... Read More

Mbi një e treta e vendeve anëtare kanë ratifikuar Protokollin për anëtarësim në NATO

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T08:42:08+02:00 Njëmbëdhjetë vende anëtare të NATO-s e ratifikuan Protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në Aleancë. Dje për një ditë parlamentet e Polonisë ... Read More

Stoltenberg në Kongresin amerikan: Maqedonia e Veriut së shpejti do të bëhet anëtarja e 30-të e NATO

04/04/2019

S A 2019-04-04T14:39:32+02:00 Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg në fjalim  para Kongresit amerikan me rastin e 70-të vjetorit të krijimit të Aleancës, theksoi ... Read More

Stoltenberg: Maqedonia e Veriut së shpejti do të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s

04/04/2019

Alsat 2019-04-04T13:04:16+02:00 Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg në fjalim para Kongresit amerikan me rastin e 70-të vjetorit të krijimit të Aleancës, theksoi se ... Read More

Pacolli: Kosova dhe NATO janë një

04/04/2019

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka uruar 70 vjetorin e NATO-s, duke thënë se aleanca veriatlantike është një pjesë e pazëvendësueshme ... Read More

Haradinaj i shkruan Stoltenbergut: Përherë mirënjohës ShBA-së dhe shteteve anëtare të NATO-s

04/04/2019

Me rastin e 70 vjetorit të nënshkrimit të Traktatit të NATO-s, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i ka dërguar letër Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, ... Read More

Cakaj: SHBA mbështet Shqipërinë për anëtarësimin në BE

04/04/2019

Në margjinat e takimit të përbashkët të organizuar në Kongresin amerikan me rastin e 70 vjetorit të krijimit të NATO-s, ministri në detyrë për Evropën ... Read More