Tag: NASA

Regjistrohen zhurmat e para në planetin Mars

27/02/2021

NASA sapo ka publikuar videot dhe imazhet e para të marra nga Rover Perseverance ndërsa u ul – si dhe tingujt e parë të regjistruar ... Read More

Asteroidi që pritet të kalojë orbitën e Tokës javën e ardhshme

03/11/2020

23:25 | 2 Nëntor 2020 NASA po ndjek asteroidin 2020 TGI, i cili pritet të prek orbitën e Tokës të shtunën më 7 nëntor dhe ... Read More

E pabesueshme/ Ja pamjet që vërtetojnë se uraganet po krijohen nga “dora e njeriut”

14/06/2020

A është e mundur që NASA po luan me motin në Tokë? Sezoni i uraganeve këtë muaj në Karaibe e ka kthyer motin në një ... Read More

Nasa synon të shkojë në satelitin e Neptunit

26/03/2019

Agjencia hapësinore NASA ka bërë publike planet e saj për të nisur një ekspeditë drejt hënës më të largët të Neptunit, të quajtur Triton. NASA ... Read More

NASA vihet në kërkim të UFO-ve

20/02/2019

NASA lansoi një ekip ekspertësh për gjetjen e jetës në planetë të huaj së bashku me studiuesit e universiteteve kryesore. Qendra e sapoformuar Shkenca për ... Read More