Tag: muzikore

Melinda “çmend” fansat, i fotografon të pasmet në këtë mënyrë

24/01/2021

Melinda e rrëzon murin me të pasme. Është “bomba” e re e rep skenës muzikore në vend, që ka bërë për vete mijëra njerëz, sidomos ... Read More

Ronela Hajati sapo i hodhi një thumb kolegëve: Këngët e reja tamam si 2020-ta

14/12/2020

Ronela Hajati ka paralajmëruar projekte të reja muzikore, të cilat priten të lancohen pasi situata e Covid-19 të qetësohet, siç ka bërë me dije dhe ... Read More

Jehona Sopi është dobësuar kaq shumë, ja si duket

14/12/2020

Jehona Sopi dobësohet dhe i rikthehet muzikës. Është këngëtare e afirmuar e skenës muzikore. Ajo arriti të marr famë të madhe pas luftës së vitit ... Read More

Ndodh edhe kjo, Gili ja vesh fustanin këngëtares së njohur!

25/11/2020

Të gjitha këngëtaret e skenës muzikore kanë stile të ndryshme, dhe gjithmonë duke shkëlqyer. Ani pse janë të dalluara në shumë aspekte, të gjitha jën ... Read More

Vajza i është bërë gati për martesë, njihuni me vajzën e madhe bukuroshe të Fjolla Morinës

09/11/2020

Fjolla Morina na prezanton me vajzën e saj të madhe e bukuroshe. Skena muzikore kosovare ka nxjerrë shumë këngëtare të dalluar e emra të dëshmuar. ... Read More

Çfarë ndodhi me bashkëpunimin e kunatave?

22/10/2020

Çfarë ndodhi me bashkëpunimin e Engjëllushës e Leartës? Një nga prurjet muzikore që bëri bujë pa u publikuar ishte bashkëpunimi mes Engjëllusha Salihut dhe Learta ... Read More

Aurela Gaçe ndjen mall për skenën: Një vit më parë jepja veten me gjithçka

19/09/2020

Covid-19 ka prekur dhe industrinë muzikore, pasi shumë koncerte janë anuluar, për të evituar kështu përhapjen e virusit, ndërsa qeveria ka urdhëruar dhe mbylljen e ... Read More

“Dobësohu pak zemër”, këngëtarja i kthen përgjigjen epike ndjekëses

21/08/2020

Këngëtarja Ronela Hajati, së shpejti do të publikojë disa projekte të reja muzikore. Këtë e bëri me dije vetë këngëtarja, e cila ndau me ndjekësit ... Read More

Olti Curri shpërthen ndaj këngëtarëve: Mos gënjeni veten dhe thelloni injorancën muzikore të publikut

13/07/2020

Teksa sezoni veror ka filluar, këngëtarët kanë lançuar disa projekte muzikore të cilat i përshtaten sezonit në të cilin ndodhemi. Mirëpo opinonisti Olti Curri ka ... Read More

“E çaj dallgën me kokë”, Aurela Gaçe me video epike nga pushimet

06/02/2020

Pas koncerteve e mbrëmjeve të shumta muzikore, Aurela Gaçe ka gjetur pak pushim për vete. Këngëtarja ndodhet me familjen jashtë vendit dhe po i shijon ... Read More

Këngëtarja shqiptare heq dorë nga muzika, ja për kë bëhet fjalë

23/01/2020

Këngëtarja shqiptare, Dhurata Ahmetaj mori shumë vëmendje me projektet muzikore dhe bashkpunimet e sukseshme.  Mirëpo, u bë një kohë relativisht e gjatë që këngëtarja nuk ... Read More

Enca Haxhia e fiksuar pas veshjeve me këtë detaj

22/11/2019

Enca Haxhia është ndër këngëtaret më aktive të skenës muzikore, e cila njihet edhe për paraqitjet provokuese në publik, shkruan lajmi.net. Po të shikojmë fotografitë ... Read More