Tag: minutave

Për shkak të rasteve me koronavirus, shtyhen dy ndeshje në NBA

11/01/2021

Shtyhen dy ndeshje në NBA, për shkak të rasteve me koronavirus. NBA ka njoftuar para pak minutave se ndeshjet Dallas Mavericks-Neë Orleans Pelicans e planifikuar ... Read More

“Dybala i nervozuar me mungesën e minutave”

20/10/2020

Dybala i nervozuar me mungesën e minutave, kështu ka thënë Pirlo. Andrea Pirlo ka bërë të ditur se ka një lojtar të pakënaqur në skuadër. ... Read More

Tri mënyra të lehta për ta hequr çamçakëzin nga rrobat

30/07/2020

Sa e mirë do të ishte një gjë sikurse heqja e çamçakëzit nga rrobat brenda pak minutave? Mos u brengosni, nuk sugjerojmë që t’i hidhni ... Read More

Ju duhen vetëm 50 minuta aktivitet në javë për ta ulur rrezikun e vdekjes së hershme

05/11/2019

Një aktivitet i lehtë fizik prej vetëm 50 minutave në javë, e zvogëlon rrezikun e vdekjes së hershme për 27%, shkruan Dailymail, transmeton Express.Hulumtuesit kanë ... Read More

Shkencëtarët: Femrat e bukura janë të dëmshme për shëndetin

17/07/2019

Shpenzimi i pesë minutave me një femër atraktive i rritë nivelet e kortizolit, hormoni trupor i stresit, sipas një studimi nga Universiteti i Valencias.Efektet janë ... Read More

Mbaron takimi, nuk ka marrëveshje për PSP-në

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T16:26:37+02:00 Para pak minutave ka përfunduar takimi mes grupeve të punës mes pozitës dhe opozitës për Prokurorinë Speciale Publike. Sipas opozitës dallimet mbeten të ... Read More

Halimi përfshihet në aksionin e bukur të Brondby

29/03/2019

Brondby dhe Odense janë duke barazuar 1-1 pas 45 minutave lojë në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 27 në Superligën e Danimarkës.Brondby kaloi i ... Read More

Rezultatet e pjesës së parë në dy ndeshjet e Superligës së Kosovës

29/03/2019

Sot, në orën 14:00, filluan dy ndeshje në kuadër të javës së 24-të të Superligës së Kosovës. Pas 45 minutave lojë, Llapi dhe Ferizaj po ... Read More

Muric feston fitoren me Cityn duke bërë shqiponjën

28/03/2019

Arijanet Muric është rikthyer në Manchester City pas dy ndeshjeve me Kombëtaren e Kosovës.Pas 45 minutave në ndeshjen miqësore kundër Danimarkës (2:2) dhe 90 minutave ... Read More

Danimarka e trondit Zvicrën, e kthen rezultatin nga 3:0 në 3:3 për 9 minuta

26/03/2019

Danimarka ka bërë një rikthim sensacional brenda nëntë minutave, duke e rikthyer disavantazhin prej tri golave ndaj Zvicrës, në ndeshjen e dytë në Grupin D ... Read More

Ka gol në ndeshjen Kosova – Bullgaria

25/03/2019

Bullgaria ka kaluar në epërsi kundër Kosovës pas 39’ minutave lojë në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.Ishte Vasil Bozhikov ai që shënoi ... Read More

Çfarë po ndodh me Argjentinën

22/03/2019

Argjentina është duke humbur 2-0 nga VenezuelaPas 45 minutave lojë, Argjentina është duke humbur 2-0 në miqësore nga Venezuela, shkruan Gazeta Express. Rondon në minutën ... Read More